İlham Yaratacak Makyaj Görünümleri

0
119

İlham Yaratacak Makyaj Görünümleri

 

Gerek sosyal medya üzerinde gerek ise YouTube ve Instagram üzerinde birbirinden farklı sanatkarlar makyaj sanatlarını konuşturmaya bayılıyorlar. Biz de sizlerin ilham alması için birbirinden güzel ve farklı makyaj görünümlerini yazımız içerisinde derledik, keyifli okumalar.

Metalik Göz Makyajı

2019 yılının trendleri arasında metalik modasını sıklıkla görüyoruz. Gerek kıyafetlerde ve tırnaklarda, gerekirse makyajda metalik modasının vurgusunu yapmaktan çekinmiyoruz. Metalik makyaj da özellikle göz makyajında oldukça yoğun ve etkili bakışlar elde etmek için uygulamanız gereken ilk şey metalik göz farının ekstra belli olması için göz kapaklarınıza bir baz uygulamak. Göz bazını uygulamak göz makyajınızın ekstra ön plana çıkmasına ve renklerin daha fazla belli olmasına yardımcı olur. Metalik makyaj da kremsi formüldeki metalik farları parmaklarınız yardımı ile göz kapaklarınıza uygulayın. Daha belirgin bir görünüm için iki, üç farklı renkli metalik farı birbirine karıştırabilirsiniz. Metalik farın bu muhteşem görüntüsünün bozulmaması için eyeliner veya göz kalemi kullanmaktan çekinin. Sadece bolca maskara ve aydınlatıcı ile göz makyajınızı tamamlamayı deneyin.

Renkli ve Dinamik Eyeliner Görüntüsü

Rengarenk eyeliner 2019 yılının olmazsa olmaz trendlerinden biri. Rengarenk eyelinerler porselen gibi pürüzsüz bir ten makyajı ve nudea yakın doğal ruj renkleri ile harika şekilde uyum sağlıyor. Peki elinizde böylesine iddialı, neon renklere sahip renkli bir eyeliner yoksa ne yapabilirsiniz? Cevap çok basit. Herhangi bir fırınınızı eyeliner gibi kullanmak için sadece eyelinerinizin görüntüsünü yaratmak adına bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Göz farınızdan bir miktar kazıdıktan sonra içerisine favori göz bazınızı ekleyin. Göz bazı ve göz farını iyice birbirine karıştırdıktan sonra eyeliner fırçası yardımıyla göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. İşte dilediğiniz renkte eyeliner görüntüsü yaratmanın püf noktası. Artık rengarenk eyeliner görüntüsü yaratabilir ve makyajlarınızda dinamizmi yaşayabilirsiniz.

 

Şeker Yemiş Dudaklar

Dudak makyajı denilince aklımıza ilk gelen dışarıdan çerçevelenmiş, likit mat rujlar ile boyanmış oldukça iddialı görseller. Fakat 2019 yılında dudakları dışarıdan çerçevelemek hatta likit mat rujlarla olan ilişkimiz tamamen sona erecek gibi görünüyor. Çünkü hafif parlak, dudakların iç kısımları biraz daha renkli kore tarzı makyaja yakın makyajlar oldukça popüler. Sizde bu görünümü yaratmak için dudaklarınızın dış kısmına daha açık tonlarda bir ruj uygulayarak iç kısmına ise neredeyse kırmızı, vişne çürüğüne yakın bir ruj uygulayarak iyice dağıtın. Yani dudaklarınızın iç kısmı adeta şeker yemiş gibi gözükecek ve doğal bir tatlılığa bürünecek.

 

Evet bu makyajların hepsini 2019 yılında sıklıkla göreceğiz. Sizde bu makyajları deneyerek makyaj hevesinize  yepyeni bir soluk kazandırmaya ne dersiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here