İnce Kırışıklıkların Görünümünü Azaltmak İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

0
180

İnce Kırışıklıkların Görünümünü Azaltmak İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

30’lu ve 40’lı yaşların başlarında yavaş yavaş ince kırışıklıklar belli olmaya başlar. Özellikle göz çevresindeki minik kırışıklıklar gitgide dikkat çekici bir hal almaya başlar. Bunun akabinde alnımızdaki kırışıklıklar, mimik kırışıklıkları ve hatta gıdımızda bulunan karışıklıklar bunu takip eder. İnce kırışıklıkların görünümünü azaltmak daha da derinleşmeden yüzeye çıkmasını engellemek mümkün. Peki ama yaşlanma belirtilerini ertelemek, ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak için ne gibi yöntemler kullanabiliriz? Yazımızda ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerden bahsettik, keyifli okumalar.

Kan Dolaşımını Hızlandırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Düzenli masaj ince kırışıklıkların görünümünü azaltacak, adeta kırışıklıkların görünümünü açarak bir jilet gibi ütülenmesini sağlayacak önemli bir faktördür. Cildinize düzenli olarak masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırıcağından dolayı ince kırışıklıkların görünümü azalır. Özellikle göz çevresini çalıştırmak için yüzük parmaklarınız yardımıyla göz çevresi kreminizi uygularken masaj yapmak kremin ekstra olarak iki kat etkili olmasına yardımcı olacaktır. Bu bölgedeki kasları çalıştırmak göz çevrenizin daha gergin olmasına yardımcı olacaktır. Keza alın kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, dudak çevresindeki mimik kırışıklıkları için de aynı yöntem geçerli. Kısacası tüm cilt tipleri için uygun olan kremi uygularken mutlaka masaj yaparak uygulanmalı ve kan dolaşımı hızlandırılarak krem den alınan verim iki katına çıkartılmalıdır. Masaj ince kırışıklıkların mimik kırışıklıklarının görünümünü azaltacak yegane yöntem.

Yüz Yogası

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi yüzde bulunan kasları çalıştırmak, ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak açısından oldukça önemlidir. Yüz yogası da bu adımlardan biridir. Yüz yogasını krem uygulamaktan ayıran en önemli şey yoganın kremsi değil yağ bazlı ürünlerle yapılıyor olması. Yağ bazlı ürünler uzun süre kayganlık etkisinden dolayı cilt mesajınızı daha keyifli ve daha verimli hale getirecektir. Cilt için kullanılan yağları keşfetmeniz de fayda var.

Cilt Bakımında ve Masajında Kullanabileceğiniz Yağlar Hangileridir?

İşte bu yağlardan bazıları; Aynısefa yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı, nar çekirdeği yağı. Bunların hepsi cilt için faydalı yağlardır. Elbette soğuk sıkım olarak direk cilde uygulamak ekstra olarak yağlanmaya neden olabilir. Bunun önüne geçmek için cilt için özel olarak hazırlanmış seyreltilmiş ve oranları ayarlanmış profesyonel cilt yağlarından faydalanmanızda yarar var.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here