İnternette Güvenli ve Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır?

0
78

İnternette Güvenli ve Ucuz Alışveriş Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde artık online alışveriş öyle bir hal aldı ki neredeyse birçoğunuz mağaza mağaza gezme derdinden kurtulduk. Aradığımız herhangi bir ev eşyası, teknolojik eşya, kişisel bakım ürünleri ve hatta hediye seçeneklerini bile online olarak satın alıyoruz. Online olarak Satın aldığımız birçok üründen memnun kalsak ta kimi zaman olumsuz tecrübeler yaşıyoruz. Görselde gördüğünüz ürünün gelmemesi, ürünün yerine başka bir ürün gelmesi tüketici haklarının hiçe sayılması ve müşteri memnuniyetinin esgeçilmesi gibi kazalarda meydana gelebiliyor. Peki ama hem ucuz hem online alışveriş yapmanın püf noktası var mıdır? Her alışverişten memnun kalınabilir mi? Yazımızda bu püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Online alışverişin keyfini sürmek ve olumsuz bir tecrübe yaşamamak adına ilk önce mutlaka şu sıralamalara dikkat edin. Alacağınız ürünün standart fiyatını öğrenin. Alacağınız ürünün diğer sitelerde ne kadara satıldığını karşılaştırın. En ucuz fiyatın neden ucuz olduğu kargo seçeneğinin olup olmadığını kargo ödemesinin veya kapıda ödemenin olup olmadığını ürünün birinci el veya ikinci el olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Belki de ucuz olan Ürünün herhangi bir defosu olabilir.

Bu belirtilmiş mi mutlaka bunları da okuyun. Ayrıca her ürünün renginin farklı bir fiyata sahip olabileceğini unutmayın. Bazen çok talep gören ürünler oldukça yüksek fiyatta olurken hiç talep görmeyen renkler ise daha düşük fiyatta olabiliyor. Belki de gözünüzden kaçan bir rengi satın alacak olabilirsiniz. Bu durumlara dikkat ettikten sonra internette gezerken en ucuz siteye rastladınız.

En ucuz sitenin ne kadar güvenilir olup olmadığını mutlaka forumlarda veya internet ortamında yazarak kontrol edin. Bu site hakkında şikayet var mı? Sitenin satıcılarının müşteri ilişkileri iyi mi?Sitenin satıcıları kapıda ödeme seçeneğine onay veriyor mu? Olumsuz tecrübe yaşayanların tecrübeleri neler? Bu gibi durumları hızlıca kolaçan ettikten sonra eğer yüksek oranda şikayet yok ise en ucuz alışverişinizi o online siteden yapabilirsiniz. Online alışveriş yaptıktan sonra mutlaka kargo takip numarasını bir kenara not almayı, hangi kargo şirketi ile çalışıp çalışmadığını öğrenmeyi ve en önemlisi müşteri ilişkilerinin sağlam olup olmadığını da gözlemleyin. Aksi halde birçok dolandırıcı site ve birçok dolandırıcı satıcıya maruz kalabilirsiniz. Bazı sitelerde satıcılar puanlanıyor. Bu puanlamalara dikkat ederek geri dönüş hızının olup olmadığını da kontrol edin. Satıcı kaç puan veya kaç yıldız almış kaç kişi olumlu veya olumsuz yorum yapmış. İşte internet ortamında en iyi mağazayı bu şekilde bulabilirsiniz. Online alışverişin tadını çıkartmak adına tadınız kaçmasın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here