Işıldayan Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

0
176

Işıldayan Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

Ünlü modellerin defile öncesi makyajlarını incelerken makyajdan önce cilt bakım ürünlerinin uygulanışı sırasında ciltlerine hayranlıkla bakarız.. Hem bu kadar makyaja maruz kalıp hem nasul bu kadar canlı, sağlıklı ve ışıl ışıl oluyor ciltleri diye sorarız.. Aslında olay her gün makyaj yapılması değil! Her gün aksatılmadan cilt bakımının da yapılmasında gizli! Özellikle ölü derilerden arınmış bir cilt hem ışıl ışıl parlar hem de nemlendiriciyi daha iyi emer.. Peki ama nasıl peeling ve maskeler tercih etmeliyiz.. Detaylar yazımızın devamında, keyifli okumalar..

Cildi Çizmeyen Mikro Peelingleri Tercih Edin

Haftanın 1 veya 2 günü içerisinde minik tanecikleri bulunan cildinizi çizmeyen ve tahriş etmeyen bir peeling ile cildinizin üzerindeki ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Özellikle burun bölgenizde siyah nokta ve fazla yağlanma sorunu yaşıyor iseniz haftada bir düzenli olarak peeling yaparak bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz.  Bu ölü derilerden nazikçe kurtulmanıza ve cildinizdeki ışıltının açığa çıkmasına yardımcı olur. Bırakın ışıltınız ortaya çıksın!

Maske Tercihlerini Cilt Tipine Göre Seçin

Sıra geldi maske uygulamasına!

Her cildin ihtiyacı farklı farklı olduğu için yağlı ciltlere daha çok yağı dengeleyecek kil maskelerini, kuru ciltlere daha çok ciltlerini nemlendirecek ve onaracak ne maskelerini öneriyoruz. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar haftada bir veya iki kere kil maskesi yaptıklarında gözeneklerinin içerisindeki siyah nokta oluşumunun minimuma indiğini ve gözeneklerinin zamanla küçüldüğünü fark edeceklerdir.

Güzellik Uykusu İçin Uyku Maskeleri

Uykuda uygulanan nem maskelerini ise daha çok kuru ciltlere öneriyoruz. Kuru ciltlerin en büyük sorunu olan kaşıntı nemsizlik ve matlık problemine nem maskeleri ile çözüm bulabilirsiniz. İşte herkesin evinde olması gereken cilt bakımınızda kullanabileceğiniz minimal cilt bakım ürünleri bunlar. Bu ürünler ile cildinizdeki var olan ışıltıyı daha fazla ortaya çıkartabilir, süpermodellerinki gibi parlak, sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here