İşlem Görmüş Sarı Saçlar İçin Bakım ve Makyaj Önerileri

0
259

İşlem Görmüş Sarı Saçlar İçin Bakım ve Makyaj Önerileri

İşlem görmüş açık sarı saçları daha uzun süre küllü tonlarda kullanmak için mor şampuan kullanılır. Bildiğiniz gibi mor şampuanın içerisinde mor boya pigmentleri olduğundan dolayı ve saç renginiz açık olduğundan dolayı fazla beklettiğinizde ekstra küllü veya daha donuk bir renk elde etmiş olursunuz. Bunun için saçlarınıza derinlemesine masaj yaparak mor şampuanı iyice durulamalısınız. Mor şampuanın tamamlayıcısı olarak içerisinde mavi pigmentler bulunan Saç kremini deneyebilirsiniz. Böylece haftada bir gün bu işlemleri yaparak saçlarınıza daha küllü bir ton kazandırabilirsiniz.

Saçlarınız işlem gördüğü için mutlaka fön veya ısı işleminden evvel mutlaka ısı koruyucu sprey kullanmalısınız. Bu saçınız ve maşa arasında koruyucu bir tabaka oluşturur.

Bebek sarısı saçlar ile nasıl makyajlar gider?

Bebek sarısı saç rengi makyajı seven, yoğun makyajı kaldırabilen, hatta makyajsızken sizi biraz daha solgun gösterecek bir renktir. Bu yüzden ten makyajınızda özellikle kapatıcı ürünlere yönelebilirsiniz. Günlük olarak BB veya CCi krem kullandıktan sonra göz çevrenizi hafif bir şekilde kapatabilir ve yoğun bir allık uygulaması yapabilirsiniz. Özellikle ten renginiz beyaz ise bebek kumralı saç rengi size ekstra soluk gösterebilir. Bunun önüne geçmek için Bronzerlardan, allıklardan yararlanmalısınız..

Özellikle şeftali ve pembe tonlu allıklar cildinizi bir anda canlandıracak ve küllü saç renginize çok güzel uyum sağlayacaktır. Bronzerlar ise açık tenli kadınların mutlaka makyaj koleksiyonlarına eklemesi gereken temel ürünlerden. Özellikle elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru bir hat olarak uyguladığınız bronzerı hafifçe çene bölgenize de uyguladığınızda ortaya oldukça bronz, sağlıklı ve güneşten yanmış gibi bir görüntü çıkacaktır. Böylece bebek kumralı saç rengi size ekstra yakışacak sizi soluk göstermek yerine aksine oldukça canlı ve bebek gibi gösterecektir.

Yazımızda bebek kumralı, bebek sarısı saç rengini nasıl elde edebileceğinizden, nasıl koruyabileceğinizden ve nasıl makyajlar ile kombinleyebileceğinizden bahsettik. Sizde bu yöntemlere dikkat ederek saçlarınızı çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız makyajlar ile teninizi canlandırabilir, bu saç rengini cildinize çok daha iyi uyum sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here