İşten Sonra Yorgunluğunuzu Alacak Ayak Bakım Kürleri

0
156

İşten Sonra Yorgunluğunuzu Alacak Ayak Bakım Kürleri

Bütün gün koşuşturmanın ardından en huzur bulduğunuz yere yani evinize nihayet adımınızı attınız. Fakat ayaklarınız tüm günün koşturmasından, stresinden o kadar çok ağrıyor ki ne televizyon izlemek, ne keyif yapmak içinizden gelmiyor. O halde size hem size dinlendirip rahatlatacak, hem de tüm ağrılarınıza son verecek bakım kürlerinden bahsedelim. Bu kürler sayesinde ayaklarınız hem bakımlı kalacak, hem de bacaklarınızdaki ağrılar minimuma inerek size keyifli, huzurlu bir akşam yaşamak kalacak, keyifli okumalar.

Okaliptüs yağının rahatlatıcı, ferahlatıcı, hatta nefes açıcı olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Okaliptüs yağını ayaklarınızın hijyeni, rahatlaması için de kullanabilirsiniz. Bir miktar ılık suyun içerisine 5-10 damla kadar okaliptüs yağı damlatın. Hatta bir iki damla da nane yağı damlatarak bu etkiyi kuvvetlendirebilirsiniz. Ilık suyun içerisinde ayaklarınızı 5-10 dakika bekletin. Ayaklarınızın ne kadar ferahladığına, buz gibi olduğuna, soğuduğuna ve en önemlisi ağrılarının gittiğine inanamayacaksınız. Bu kürü özellikle yazın denerseniz yaz sıcağının bunaltıcı etkisinden de bir nebze olsun kurtulmuş olursunuz. Sıra geldi uykunuzu getirecek ve sizleri rahat bir uykuya hazırlayacak olan terapi gibi küre. Ilık suyun içerisine 10-15 damla kadar lavanta yağı damlatın. Lavanta yağı buharın etkisiyle hem nefes aldığınızda solumanızla birlikte uykunuzu getirecek, hem de kaslarınızı gevşeterek ayaklarınızın dinlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca lavanta yağını uykuda da kullanabilirsiniz.

El bileklerinizin iç kısmına biraz lavanta yağı sürdükten sonra ne kadar uykumuzun geldiğini ve ne kadar rahatladığınıza siz bile inanamayacaksınız. Son kür tarifi olarak evde bulunan papatya çayını deneyebilirsiniz. Dilerseniz ılık suyun içerisine bir miktar aktardan aldığınız papatya yapraklarını ve çiçeklerini koyabilir ya da direkt poşet çay halindeki papatyayı 5-6 adet olmak üzere ılık suyun içerisine yerleştirip hafif bir şekilde rengini vermesini sağladıktan sonra ayaklarınızı koyarak kullanabilirsiniz. Ayaklarınız papatyanın etkisiyle hem yumuşayacak, hem pürüzsüz olacak, hem de sizin en önemli sorununuz olan ağrı ve kasılma sorununa çözüm olacaktır. Siz de bu kürleri evinize geldikten sonra deneyerek ayaklarınızdaki ağrıların gitmesine, uykuya daha rahat bir şekilde hazırlanmaya yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here