Kalıcı Parfüm Önerileri

0
117

Kalıcı Parfüm Önerileri

 

Parfümünüzü sıktığınız andan gece eve dönene kadar gün boyu buram buram koksun istiyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Yazımızda parfümünüzün daha kalıcı olması için tercih etmeniz gereken nota çeşitlerinden ve parfümünüzün daha kalıcı olması için uygulayabileceğiniz püf noktalarından bahsedeceğiz. Siz de tam bir parfüm aşığıysanız o halde yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için neler yapmalısınız?

İlk olarak mevcut parfümünüzü daha kalıcı hale getirmek, gün boyu buram buram kokmasını sağlamak için neler yapmalısınız bunlardan bahsedelim. Parfümünüzün daha kalıcı hale gelmesi için uygulamanız gereken ve en bilinen yöntem bilek içlerinize, kulağınızın arkasına, dirseklerinizi iç kısmına parfümü uygulamak. Peki neden bu bölgelere parfüm uygulamalı? Bildiğiniz gibi damarların geçtiği yerlerde kan akışı yüksektir. Bu yüzden bu bölgeler daha sıcaktır. Kan akışının yüksek olduğu yani sıcaklığın yayıldığı bölgelere parfümü uygulamak çevreye daha fazla parfüm kokusunun yayılmasına neden olur. Bu yüzden parfümünüz gün boyu daha kalıcı olur. Yani parfümünüz sıcaklık ile buluştuğunda daha kalıcı hale gelecektir.

Parfümünüzün kalıcı olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise koltuk altı rolonu, duş jeli, vücut bakım kremi ve parfümü aynı notalarda satın almak. Bildiğiniz gibi günümüzde hediye kofrelerin içerisinde hem vücut parfümü hem, vücut losyonu, hem de duş jeli gibi seçenekler yer alıyor. Tüm bu ürünleri bir arada kullandığınızda ise parfümün kalıcılığı kaçınılmaz oluyor. En sevdiğiniz parfümün kokusu gün boyu üzerinizde kalsın istiyorsanız parfümünüzü doğru noktalara uyguladıktan sonra koltuk altı rolonu ve duş jeli ile birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle vücut bakım kremi vücut losyonu gibi parfümünüzün takım seçenekleri var ise bunları da tercih etmenizi öneriyoruz.

 

Parfümlerde en kalıcı notalar hangileridir?

Gelelim parfümünüzü kalıcı hale getirecek en temel notalara. Misk birçok parfüm içerisinde bulunan parfümün ana maddelerinden biridir.

 

Misk

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için tercih edebileceğiniz notaların başında yer alır. Misk kullanılan parfümler hafif ağırdır fakat gece kullanımına, kış mevsiminde kullanıma çok uygundur.

 

Amber

Amber en sık kullanılan içeriklerden biridir. Amber notası hem çiçeksi notalar hem de meyveli notalarıyla uyum sağlayacağından dolayı birçok kişinin favorisidir. Amber parfümü kalıcı yapan notaların başında yer almaktadır.

 

Odunsu notalar

Odunsu notalar parfümünüzü daha kalıcı hale getirmekle kalmayıp daha ferah ve freş hale de getirecektir. Odunsu notalar genellikle erkek parfümlerinde bulunsa da uniseks denilen parfümlerde ve bazı kadın parfümlerinde de kullanılmaktadır. Sizde amber, misk ve odunsu notalara sahip parfümleri tercih ederek kalıcılığını arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here