Kalp Şeklinde, Oval Yüzler Nasıl Kontür Yapmalı?

0
189

Kalp Şeklinde, Oval Yüzler Nasıl Kontür Yapmalı?

Genel anlamda yuvarlak veya daha kemikli yüz hatlarına sahip olanlar için kontür uygulaması yapmak daha kolaydır.. Fakat kalp şeklinde ve uzun, oval yüzler için özel teknikler kullanmak gerekebilir! Yazımızda kalp şekline sahip ve daha oval yüzler için ideal kontürleme tekniklerinden bahsettik!

Gölgelendirme ve Aydınlatma Sanatının Gücü!

Her yerde klasik gölgelendirme yöntemlerini okuyoruz.. Belki siz de evde standart kontürleme teknikleri ile kontürünüzü yaptınız ama yüz hatlarınız istediğiniz gibi ortaya çıkmadı.. Bunun nedeni yüz hatlarınızın kalp şeklinde olmasından kaynaklanıyor olabilir..

Kalp Şeklinde Yüz Hattı Nasıl Olur?

Alın kısmınız köşelerden geniş, yüz hatlarınız nispeten uzun ve çene hattınız daha sivri ve keskinse muhtemelen kalp şeklinde yüz hatlarına sahipsiniz demektir.. Bu yüz hatlarında ayrıca çıkık elmacık kemikleri de olabilir..

Peki kalp şeklinde, üçgen yüzler nasıl kontör yapmalı?

Üçgen yüzlerin en büyük dezavantajı çene kısımlarının kemikli olması, fakat alın kısımlarının oldukça geniş olmasıdır. Sizin dikkat etmeniz gereken nokta alın kısmına oldukça dar gösterebilmek. Bunun için alın kenarlarına koyu kontür rengini şakak boyunca uygulayın. İyice dağıttıktan emin olduktan sonra dikkati yüzünüzün orta kısmına çekmek için açık renkteki aydınlatıcı ürünü burun kemiğiniz boyunca ve alnınızın ortasına hafif bir şekilde uygulayın. Böylece alnınız çok daha dar, çok daha orantılı gözükecektir..

Uzun, Oval Yüz Hattına Sahipseniz Bunları Deneyin

Uzun yüzler ise genel olarak çene hattını kısaltmaya yönelmelidir. Çene hattı boyunca kontür ürününü uyguladıktan sonra eğer gıdı probleminiz var ise çenenizin hafif altına doğru gıdınızı yok edecek şekilde kontör ürününü uygulayabilirsiniz. Yalnız bu aşamada kontür ürününü iyice dağıtmaya ve özellikle boyun bölgenizle bitişen yerlerdeki kontör ürününü homojen şekilde dağıtmaya özen göstermelisiniz. Siz de çeşitli kontör ürünlerini kullanarak adeta estetik bir operasyon geçirmişcesine yüz hatlarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilir, gölge oyunları ile oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here