Kaş Makyajı İçin En Doğru Ürün Nasıl Seçilmelidir?

0
145

Kaş Makyajı İçin En Doğru Ürün Nasıl Seçilmelidir?

 

Kaşlar yüzümüzü çerçeveleyen, ifademizi değiştiren mucizevi bir güce sahiptir. Dolayısıyla kaş makyajı ekstra özenilmesi gereken bir adımdır. Eğer siz de kaşlarınızın şeklinden memnun değilseniz, kaşlarınızın arasında boşluklar olmasından hoşlanmıyorsanız veya kaş şeklinizi daha belirgin hale getirmek istiyorsanız o halde kaş makyajından faydalanmalısınız. Peki kaş makyajı yaparken sizin için en ideal ürünü nasıl satın alabilirsiniz? Yazımızda kaş makyajı yaparken size en uygun ürünü seçebilmeniz için birbirinden farkı püf noktalarından bahsettik. Yazımızı okuduktan sonra alışverişleriniz çok daha profesyonel olacak, keyifli okumalar..

Doğal ve Günlük Kaş Görünümü

Kaşlarınızın arasındaki minik boşluklardan şikayetçiyseniz ve doğallık sizin için en önemli şey ise o halde kaş farları tam sizlik. Kaşları bir kalem edasıyla boyamayan, adeta tek tek dolduran ve kendi kaşınızmışcasına doğal duran kaş farlarının bir diğer avantajı ise istenilen yoğunlukta uygulanabilmesidir. Kaş farını ince uçlu kaş fırçası yardımıyla kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak için kullanabilirsiniz. Küllü tonlardan daha kızıl ve sıcak tonlara varana kadar birbirinden farklı kaş farlarını deneyebilirsiniz. Özellikle küllü tonlarda ki kaş farlarını kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak için kullanırken çok daha doğal bir etki alacağınızı gözlemleyeceksiniz. Bu kaş doldurma yöntemi günlük kullanıma çok uygundur. Yakından bakıldığında bile zor anlaşılır.. Bu da doğal güzelliğinizi gölgelemez ve size daha doğal, koyu durmayan kaş makyajı sağlar. Ten makyajını hafif tuttuğunuz günlerde kaşlarınız koyu gözüksün istemiyorsanız küllü tonlarda kaş farlarına yönelebilirsiniz.

Sabitlenmiş, Gün Boyu Şeklini Koruyan Kaşlar

Eğer aradığınız şey kaşlarınızı sabitlemek ve gün boyu sabit kaşlar ile dolaşmak, şeklinin bozulmasını engellemek ise o halde kaş maskaraları tam sizlik. Nasıl ki kirpiklerimizi taramak için, yoğunlaştırmak için kirpik maskaralarından faydalanıyoruz kaşlar için de aynı durum geçerli. Özellikle uzun, gür ve yoğun kaşları sabitlemek bir hayli zordur. Rüzgardan, yağmurdan etkilenerek sağa sola savrulurlar. Bu tarz kaşları sabitlemek için kaş maskaraları birebir. Bu tarz kaş maskaralarının 3 versiyonu bulunur. Şeffaf olanlar, renkli olanlar ve fiber kıllı olanlar. İhtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here