Kemer Kullanmak İçin Gizli Öneriler!

0
275

Aksesuarlar arasında kemer en çok tercih edilen parçalardan biridir. Son zamanlarda a çok fazla tercih edilmektedir. Kemeri artık sadece belinizden düşen kıyafetlerde değil bütün kıyafetlerinizde kullanmalısınız. Kemer sayesinde şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bazı kadınlar kemerin nerede nasıl kullanacağını bilmemektedir ve kemerle ortaya çıkabilecek güzelliklerin farkında değildir. Bu yazımız sayesinde kemeri nerede nasıl kullanabileceğiniz hakkına bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Özellikle sonbahar ve kış aylarında kabanlar montlar gardıroplarda yer almaktadır. Kabanları veya montları giydiğinizde de vücut hatlarınız kaybolmaktadır bu da sizin kadınsı görünümünüzü yok eder. Dışarıya çıkarken kabanınızın ya da montunuzun üzerine kemer taktığınızda tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Sadece kabanda ve montta değil blazer cekette de bu geçerlidir. İş yerinize giderken veya dışarıda bir iş görüşmesi yapacağınızda bu şekilde rahatlıkla gidebilirsiniz.
  • Yaz aylarından sonbahara doğru ilerlerken şalları gardıroplarınızın kenarından meydana çıkarmalısınız. Kemerler de uzun şallarla beraber moda olmaya başladı. Kemeri şalla beraber kullanmak en kolay uyum sağlanabilen aynı zamanda da en güzel görüntüler oluşturulan kombinlerden biridir. Düz renk bir elbisenizin üzerine elbiseniz ile uyumlu renkte bir şal takıp boynunuzdan aşağıya doğru sarkıtmalısınız. Ardından bel kısmınıza kemer takın ve belinizin ortaya çıkmasını sağlayın. Bu sayede şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  • Kombin yaparken bir tane ana parça belirlenmesi oldukça doğru bir harekettir. Sizin de kombinlerinizdeki ana parçanız kemeriniz olabilir. Düz ve sade bir elbisenizin üzerine değişik detaylara sahip olan kemer takabilirsiniz. Kemerinizin değişik detayları olduğu gibi kemerinizi değişik şekillerde de bağlayabilirsiniz. Önemli olan yaptığını kombinde dikkatlerin kemer üzerinde toplanması.
  • Kemerin en büyük özelliklerinden biri vücut hatlarını ortaya çıkarmasıdır. Bu özelliğini yazımızın sonuna sakladık. Kemer çok eski yıllardan beri kadınların vücut hatlarını ortaya çıkarması için kullanılmaktadır. Maskülen kombinler bile yapsanız bütün kadınlar kadınsı yönlerinin ortaya çıkmasını ister. Örneğin düz bir elbise giydiğinizde kullandığınız kemer ile vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu konuda önem vermeniz gereken nokta kemerinizin belinizde nasıl durduğudur herkesin beli farklı olduğu için bu konuda dikkatli olmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here