Kilo Aldıran Pratik Shake Tarifi

0
413

Kilo Aldıran Pratik Shake Tarifi

Uzun zamandır kilo almayı hayal ediyor, hatta bunun için birçok adım atıyor ama bir türlü istediğiniz amaca ulaşamıyorsanız aldığınız kaloriler yetersiz kalıyor olabilir.. Bunun için mutlaka öğünlerinizden sonra ek kaloriler almalısınız. Yazımızda kendinize yemeklerinizden sonra hazırlayabileceğiniz içimi kolay- tadı enfes shake tarifi verdik! Ama unutmayın bu shake tek başına yeterli olmayacaktır, öğünlerinizi atlamamanız ve ara öğünlerde iyi beslenmeniz şart!

Ara Öğünlerde Ne Yiyebilirsiniz?

Örneğin kendinize muz, kuruyemiş, bal ve bazı meyveler ile hazırlanmış bir shake hazırlayabilirsiniz. Bu shakei tükettiğinizde hızla kilo almaya başlayacaksınız. Sağlıklı milkshake tarifi için aşağıdakileri deneyebilirsiniz.

İşte Sporcuların da Tükettiği Kilo Aldıran Shake Tarifi

Yulaf, süt, muz, bal, pekmez ve kuruyemiş. Hepsini blenderda karıştırdıktan sonra bir bardak her gün tüketmeyi deneyin. Ayrıca bebe bisküvileri de kilo almanıza yardımcı oluyor. Ara öğünlerinizde yüksek proteinli bebe bisküvilerinden tüketerek kilo almaya çalışabilirsiniz!

Sağlıksız Kilo Alımı Uzun Vadede Zararlıdır

Sağlıklı bir şekilde kilo almak için kızartmalar yerine haşlanmış veya fırında yapılmış yemeklerin tercih edebilirsiniz. Kilo almak istiyorsanız iştahınızı açılması adına hafif acılı yiyecekler tercih edebilir ve en önemlisi iştahınızın hızla kapanmaması için yemeklerinizde içeceği sona bırakmalısınız.

Sıvı Tüketimini Nasıl Yapmalıyım?

,Özellikle yemeğin başında içilen ve yemek aralarında içilen içecekler iştahınızın kapanmasına neden olmaktadır. Bu tarz içecekleri yemekten sonra tüketerek çok daha fazla yemeği yiyebilirsiniz. Kahvaltı atlamamanız gereken öğünlerin başında yer alıyor. Özellikle sağlıklı bir kahvaltı yaparak kilo almaya büyük bir adım atmaya başlayabilirsiniz. Gün içerisinde yeterli miktarda sıvı tüketmeyi, stresten uzak durmayı, düzenli uyumayı ve egzersiz yapmayı da ihmal etmeyin.

Tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde kilo almamamız için sağlık sorununuz yok ise hiçbir sebep kalmayacaktır. Eğer tüm bunları ya uygulamanıza rağmen kilo alamıyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalı en önemlisi kan değerlerinize bakmalısınız. Belki de kilo alamamanızın altında çok farklı sağlık sorunları yatıyor olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here