Kilo Aldırmayan Pankek Tarifi

0
91

Kilo Aldırmayan Pankek Tarifi

 

Diyet deyince hepimizin gözü korkuyor. Lezzetli şeylerden uzak kalmak bir yana kimi zaman ipin ucunu kaçırdığımızda demoralize olmamız diyeti bir anda bırakmamız da cabası. Hazır yaz mevsimi yaklaşıyorken size asla sizi yormayacak, suçlu hissettirmeyecek ama hala lezzetli bir pankek tarifi verelim istedik. Bu pankek bildiğiniz pankeklerden çok farklı. Çünkü kilo aldırmamasının yanı sıra spor yapanlar dahi tüketebiliyor. Ayrıca enerji veriyor, sindirimi de çok kolay. Dilerseniz hemen tarife geçelim.

Kilo aldırmayan pankek tarifinde kullanacağınız malzemeler;

1 veya 2 adet muz

1 veya 2 adet yumurta

biraz tuz ve damak zevkine göre tarçın, karanfil diğer baharatlar.

 

Dilerseniz şimdi de kahvaltının vazgeçilmezi olan pankeklerin kilo aldırmayanının tarifine geçelim. Yapılış aşamasında pankekinizi hazırlamadan önce mutlaka yumurtalarınızı istediğiniz baharat, tuz veya tarçın karışımı ile birlikte bir çatal yardımı ile iyice çırpın. Malzeme olarak bir veya iki yumurta demiştik. Bu sizin kaç adet pankek istediğinize bağlı olarak değişecektir. 5-6 dakika çırptığınız yumurtalarınızı mutlaka iyice çırptığınızdan emin olduktan sonra sıra geldi muzu eklemeye. Bir çatal yardımıyla muzu püre haline getirmelisiniz. Dilerseniz bu tarifte muz yerine elma püresi de kullanabilirsiniz. tercih tamamen size kalmış. Biz tarifimizi muzlu olacak şekilde veriyoruz. Muzu püre haline getirdikten sonra yumurtaların içine yavaş bir şekilde ilave edin. İçine eklediğiniz tarçın hafif tatlı tadı ile aynı zamanda aromatik kokusu ile sizi cezbedecektir. Hem lezzetli hem de kilo aldırmayan bu tarifin içerisinde tarçının olması ayrıca kilo vermenize ve kalori yakmanıza da yardımcı olacaktır. Pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar tüm karışımı çatal yardımıyla ezerek karıştırın.

Tavaya çok az bir şekilde tereyağı veya sıvıyağ ekleyerek ısıtın. Tava ısındıktan sonra hamurunuzdan kepçe yardımıyla alıp tıpkı krep yapıyormuşcasına hem pankek tavanıza hem de diğer tavalara dökerek pişirebilirsiniz. Yaklaşık 1 ile 3 dakika arasında pankekleriniz pişecektir. Hemen tersine çevirerek diğer tarafında kızarmasını sağlayın. İşte kilo aldırmayan, içeriği oldukça kalorisiz ve size enerji sağlayacak sabah kahvaltısında tüketebileceğiniz pankek tarifiniz hazır. Çocuklarınız için pankek tarifini uygularken de bundan faydalanabilirsiniz. Üzerine bir miktar meyve, bal ilave ederek çocuklarınızın da sabah öğününde daha enerjik bir şekilde okula gitmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here