Kirpiklerinizin Gün Boyu Kıvrık Kalması İçin Öneriler

0
85

Kirpiklerinizin Gün Boyu Kıvrık Kalması İçin Öneriler

 

Uzun kirpiklere sahip olsanız da kirpikleriniz sert ve aşağıya doğru bakıyorsa ne kadar maskara uygularsanız uygulayın kirpiklerinizi yeterince hacimli, kıvrık ve uzun gösteremezsiniz. Aşağı doğru bakan kirpikler genellikle sert olurlar. Sert kirpikler kirpik kıvırıcısı ile kıvrılsa dahi gün boyu kıvrıklıklarını koruyamayabilirler. Maskara uygulaması açık gözlere sahip olmak adına çok önemlidir. Maskara tüm makyajınızı dengeleyecek mucizevi bir güce sahiptir. Maskara yardımıyla yorgun ve aşağı bakan gözler daha uyanık ve kalkık görünebilir. Peki ama gün boyu kıvrık kirpiklere sahip olmanın sırrı nedir? Yazımızda kirpiklerinizin gün boyu kıvrık kalması için çeşitli önerilerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Kirpik kıvırma yöntemleri

Düz ve aşağı bakan kirpiklerin genelde sert olduğunu söylemiştik. Sert kirpikleri kıvırmak için sadece maskara kıvırıcısını tek başına kullanmak yeterli olmayabilir. Peki ama kirpikleri kalıcı halde kıvırmak için neler yapılabilir? Cevabı çok basit. Nasıl ki saçlarımıza fön çektiğimizde saçlarımız daha kıvrık görünüyor ise hafif ısı kullanarak kirpik kıvırıcısını ısıttığımızda ise kirpiklerimiz çok daha kıvrık görünecektir. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey kirpik kıvırıcınızı fön makinesi ile ısıttıktan sonra elleriniz ile kontrol ederek kirpiklerinizi kıvırmanız. Aksi halde göz kapaklarınızı yakabilir ve fazla ısının etkisiyle kirpiklere zarar verebilirsiniz. Kirpik kıvırıcısını ısıttığınız da tıpkı saçlarınıza fön çektiğiniz gibi kirpikleriniz de gün boyu kıvrık kalacaktır.

Doğru maskarayı bulmak

Kirpiklerinizin tek tek ayrılmış, dolgun, hacimli, aynı zamanda uzun ve kıvrık görünmesi için ideal maskarayı bulmak çok önemlidir. Günümüzde binlerce farklı marka da binlerce farklı maskara çeşidi bulunuyor. Peki ama ideal maskaranızı nasıl bulabilirsiniz? İdeal maskaranızı bulmak için öncelikle kirpik tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Aşağı doğru bakan kirpiklerin sert olduğu düşünülürse silikon fırçalar sizin için çok daha uygun olacaktır. Silikon tarzı fırçalar özellikle kaşık formunda olursa suya dayanıklı bir formülde eklenirse işte tam size uygun bir maskara elde etmiş olacaksınız. Kısacası suya dayanıklı bir maskara, kaşık formunda bir şekil ve silikon bir fırça işinizi görecektir. Kirpiklerinizin gün boyu kıvrık kalması için suya dayanıklı maskara yeterli olacaktır. Kaşık formundaki fırçalar ise kirpiklerinizin en köşedeki minik kıllarını bile kavrayarak gün boyu kıvrık kalmasını sağlayacaktır. Sizde kirpiklerinizin gün boyu kıvrık kalmasını ve en önemlisi gün içerisinde aşağı doğru düşmesinin engellenmesini istiyorsanız bu önerilere kulak verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here