Kış Mevsimine Uygun Bakım Önerileri

0
159

Kış Mevsimine Uygun Bakım Önerileri

 

Kış mevsiminde saçlarımız, cildimiz hatta tüm vücudumuz başka bir yenilenme sürecine girer. Nasıl ki doğa kış mevsimine uyum sağlıyor ise doğada birçok değişiklik yaşanıyor ise cildimiz, saçlarımız ve hatta tüm bedenimizde de mevsime uyum sağlamak adına birbirinden farklı değişiklikler gözlemleriz..

Gözlemlediğimiz değişikliklerden ilki şüphesiz cildimizin artık biraz daha fazla nem takviyesine ihtiyaç duyduğudur. Kış mevsiminde cilt biraz daha gerilir ve soğuk havanın etkisiyle nemsiz kalır, çatlamaya müsait hale gelir. Eğer kışın dışarıda vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka güneş koruyucu ürünleri cildinize uyguladıktan sonra biraz daha yoğun formüldeki hatta balm kıvamındaki nemlendiricileri tüm cildinize masaj yaparak uygulamayı ihmal etmeyin. Dudaklarınıza koruyucu uygulamadan kış mevsiminde dışarıya adım bile atmamalısınız. Çünkü aksi halde dudaklarınız kuruyarak çatlayacak ve bu çatlaklar zamanla koparak kanayacaktır ve dudaklarınız yaralanacaktır.

Kış mevsiminde özellikle Kış gecelerinde yapmanız gereken harika bir bakım önerisinde bulunalım sizlere. Ayaklarınızdaki çatlaklardan ve sertliklerden müzdaripseniz o halde kışın sıcacık çoraplarınızın içine bolca nemlendirilmiş ayaklarınız ile uymalısınız. Kışın kalın çoraplar giymeden evvel ayaklarınızı bol bol nemlendirin. Hatta biraz emilmeyecek kıvamda bir nemlendirici ile biraz daha fazla bir şekilde nemlendirin. Üstüne giyeceğiniz çorap takviyesi ile ayaklarınız hem sıcacık kalacak hem de nem asla dışarı çıkmayacak ayaklarınıza hapsolacaktır. Böylece ayaklarınız nemlendiriciden %100 verim alacak ve tamamen emilmiş olacaktır.

Aynı şeyi elleriniz için de uygulayabilirsiniz. Özellikle el ve tırnak kenarlarındaki kurulukları gidermek istiyorsanız bir eldiveni ellerinize giymeden evvel ellerinizi bol bol nemlendirin ve ardından 10-15 dakika eldiven ile oturun. Eldivenin verdiği sıcaklık ve hava akışının engellenmesi sayesinde elleriniz yumuşacık olacak ve kış mevsiminde çatlayan elleriniz bebek kadar pürüzsüz kalacaktır. Siz de bu önerileri kış mevsiminde deneyerek cildinize, ellerinize, tırnaklarınıza ekstra bakım sağlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here