Kıvırcık Saçlı Erkeklere Özel Saç Bakım Rehberi

0
181

Kıvırcık Saçlı Erkeklere Özel Saç Bakım Rehberi

Kıvırcık saçlı erkekler düz saçlı erkeklere göre saçları şekillendirme konusunda çok daha şanslı. Peki ama kıvırcık saçlı erkekler saçlarını şekillendirirken nasıl ürünleri kullanmalı? Hangi ürünleri tercih ederlerse işleri çok daha kolaylaşır ve saçları daha muazzam görünür? Kıvırcık saçlı erkeklerin ihtiyaç duyacağı saç bakım ürünlerinden bahsettik. Tüm detaylar yazımızda keyifli okumalar..

Kuruluk Sorunu Yaşayan Kıvırcık Saçlara Özel Ürünler

Kıvırcık saçlı erkeklerin en büyük problemi şüphesiz saçlarında kuruluk problemi yaşamasıdır.. Kıvırcık saçların uç kısımları genelde kuru olur. Bunun önüne geçebilmek için kuru saçlara özel olarak üretilmiş, nem verecek, içeriğinde sülfat ve tuz bulunmayan şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Bu şampuanlar kuru saçlara özel olarak üretilmiştir, içeriğinde bukle belirginleştirici içerikler bulunur. Eğer direkt kıvırcık saçlara özel olarak üretilmiş bir şampuan bulamıyorsanız kuru saç şampuanlarından da faydalanabilirsiniz. Özellikle kremsi formüldeki saçlara ekstra nem veren, saçları kurutmayan şampuanları tercih etmenizi öneriyoruz.

Bukle Belirginleştiriciler

Saç kremi ile şampuanı bir arada kullanmanız saçların buklelerinin daha belirgin olması açısından oldukça önemli. Buklelerin şeklini koruyan şampuanların yanı sıra köpük formdaki saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Köpük formdaki saç bakım ürünlerini avucunuza sıktıktan sonra saç uçlarından başlayarak avuç içi ile saçınıza iyice yedirin. Bu adım saçlarınızdaki kıvırcıklığın, buklelerin ekstra olarak belirgin olmasına yardımcı olurken aynı zamanda saç kırıklarının görünümünü de azaltacaktır.

Saç Koruyucular

Saçlarınıza ısı işlemi yapmadan önce saç uçlarınıza mutlaka saç bakım yağı uygulama ihmal etmeyin. Saç bakım yağını avuç içine damlattıktan sonra avuç içinde eritip saç uçlarına uygulayın. Sip kısımlarında fazla getirmemeye dikkat edin. Çünkü dip kısımlarına fazla yağ gelirse saç yağlanmasına neden olabilir. Herhangi bir kurutma makinesi yardımıyla saçlarınızı aşağıdan yukarı doğru avuç içi ile saçlarınızı sıkarak kurutun. Böylece bukleler ekstra olarak belirgin kalacaktır. Buklelerin elektriklenmesini önlemek için ise son dokunuş olarak saç spreyinden faydalanabilirsiniz. 25 30 santimetre uzaklıktan saç spreyini tüm saçınıza sıktıktan sonra gün boyu elektriklenmediğini ve sabit kaldığını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here