Kot Pantolon Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
166

Kot Pantolon Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde kombinlerin çoğunu kot pantolonlar ile yapıyoruz. Öyle ki hem gece hem gündüz kıyafetlerimizde kot pantolonu sık sık tercih ediyoruz. Hem her ortamda giyilmesi hem her renk ile uyum sağlaması sebebi ile kotlar vazgeçilmezimiz! Peki ama ideal kot pantolonu nasıl tercih edilmelidir? Eğer yakın zamanda yeni bir kot pantolonu alışverişine çıkacaksınız eminiz bu yazı çok faydalı olacaktır, keyifli okumalar..

Rahatlık ve Şıklık Bir Arada Olmalı

Kot pantolon tercih ederken dikkat etmeniz gereken ilk nokta hem rahatlık hem de şıklık olmalıdır. Rahatlık konusuna gelecek olursak birçok kotun birbirinden farklı kumaşa sahip çeşitleri vardır. Kimi kotlar çok daha sert ve kalın iken kimi kotlar likralı ve ince olurlar. Dolayısıyla mevsimlik kot denilen bir kavram ortaya çıkıyor. Eğer kış aylarında kullanacaksanız sizi üşütmeyecek ve bacaklarınızı sıkıca saracak kalın kumaştan yapılmış bir kot pantolon satın almalısınız..

Mevsime Uygun Kumaşlar Tercih Edin

Eğer yazın kullanacaksanız likralı sizi sıkmayacak, boğmayacak ve mümkün olduğunca terletmeyecek ince kumaşları yönelmelisiniz. Kot pantolonun kumaşını tercih ederken kilonuzuda göz önünde bulundurun. Örneğin kalın kumaşlı kot pantolonlar sizi olduğunuzdan daha toplu ve daha kilolu gösterebilir. Bunun önüne geçmek için kot pantolonun şeklininde oldukça önemli olduğunu unutmayın.

Vücut Tipinizi Göz Önünde Bulundurun

Eğer bacak boyunuzun kısa olduğundan şikayet ediyorsanız yüksek bel kotlar tam size göre. Yüksek bel kotlar bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterirken gövde kısmınızı biraz daha kısa gösterecektir. Eğer gövde kısmınız olduğundan daha kısa ve bacak boyunu uzun ise o halde orta bel de boru paça kot pantolonlara yönelmenizde fayda var. Kot pantolon tercih ederken rahatlığı da en az görünümü kadar önemli. Üzerinize tam oturan, sizi saran, fakat hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan kot pantolonları tercih etmenizi öneriyoruz. Kalça kısmına tamamen oturan kot pantolonlar geniş kalçalı kadınların kullanımına çok uygun değildir.

Eğer kalçalarınızı biraz daha geri plana itmek istiyorsanız kot pantolon tercih ederken arka ceplerinin daha küçük ve detaysız olmasına dikkat edin. Keza eğer dar kalçalara sahipseniz ve kalçalarınızın biraz daha büyük görünmesini, ön plana çıkmasını istiyorsanız cepleri daha iri olan ve detaylı kot pantolonlara yönelebilirsiniz. Havuç paça denilen aşağı doğru daralarak inen kot pantolonlara ise çok daha minyon fiziğe sahip olanlar tercih edebilirler. Eğer basen bölgeniz geniş ise bu tarz pantolonlardan uzak durmalı aksine biraz daha aşağı doğru bolaran boru paça kot pantolonlara yönelmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here