Kova Burcu Kadını Özellikleri

0
172

Kova Burcu Kadını Özellikleri

 

Kova burcu kadını tam bir anaç burçtur. Yani hem eşine hem arkadaşlarına hem de ailesine anaçlık yapmaktan hoşlanır. Her daim her şey kontrol altında tutmak isteyen herkese yardım elini uzatan ve olabildiğince herkesin iyi olmasını sağladıktan sonra yatağa huzurlu bir şekilde giren maneviyata çok önem veren bir burçtur. Kova burcu kadınının en büyük eksikliği kendilerini az düşünmeleridir. Kendilerini düşünmeyen kova burcu kadınları kimi zaman kendilerini sürekli insanların sorunlarını çözmek için uğraşırken bulur. Bunun en büyük nedenlerinden biri de çevreye olan hassasiyetleridir.

Çevreye olan hassasiyetlerinden dolayı kendisi ile alakalı olmayan sorunların bile içinde yer alan kova burcu kadını maalesef depresif özelliklerini sergiler ve kimi zaman bu sorunların içerisinden çıkamayarak kendine dert edinir. Fakat kova burcu kadını aslında çevreye olan duyarlılığı sayesinde arkadaşları tarafından çok değer verilen, sevilen ve söyledikleri dinlenen bir burçtur. Mantık çerçevesinde hareket etmeye çalışsa da her daim duygusallık onu bulur. Kalbinden geçenleri dinler ve mantığını geri plana atarak kalbinden geçenleri yanlış olsa bile uygular.

Kova burcu kadınının en güzel özelliklerinden biri de harika birer anne olmalarıdır. Ailesine, eşine çok sadık olan kova burcu kadını çocukları ile ilgilenmekten kendini alıkoyamaz. 24 saat çocukları ile ilgilenen ve onlarsız hiçbir aktivite yapmak istemeyen kova burcu kadını için pazar günü aile toplantıları her şeyden değerlidir. Onun için ailesiyle bir arada olmak evden dışarı çıkmaktan ve tek başına eğlenmekten çok daha değerlidir. Kendini ailesine adayan kova burcu kadını harika birer arkadaştır. Çevresindeki kız arkadaşlarının sorunlarını dinleyen sırlarını taşıyan her daim onlara çözüm üreten kova burcu kadını okadar maneviyata düşkündürki arkadaşlarından biri ona ihanet ettiğinde aylarca bunun acısını üzerinden atamaz ve kendi kabuğuna çekilir. Kova burcu kadını eğlenceli naif özelliklerinden faydalanan arkadaşları kimi zaman onu kullanmaya niyetlense de aslında içten içe oldukça zeki bir kadındır. Bunun önüne geçmek için hiçbir zaman kendi canı acısada arkadaşlarını hayatından bile çıkartabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here