Kozmetik Alışverişinde Tutumlu Olmanın Yolları

0
211

Kozmetik Alışverişinde Tutumlu Olmanın Yolları

Günümüzde kozmetik fiyatlarının artması ile birçok kadın kozmetik alışverişinde tasarrufa yöneliyor. Peki ama tasarruflu, indirimli fiyatlarla kozmetik alışverişi yapmak mümkün mü? Yazımızda kozmetik alışverişini çok daha uygun fiyata getirmek için çeşitli püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Kozmetik alışverişinde dikkat etmeniz gereken ilk nokta muadil ürünleri keşfetmek. Muadil ürünler nelerdirç Örneğin pahalı birçok markada bulunan ürünün birebir muadili çok daha uygun fiyatlara uygun segmentteki markalarda yer almaktadır. Bu tarz ürünleri keşfetmek aile ekonominize katkıda bulunacak, kozmetik alışverişinden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Çok pahalıya aldığınız bir fondötenin içeriğini ve rengini kontrol edin. Eminiz uygun fiyat segmentindeki birçok markada aynı ürünün bire bir benzerini bulacaksınız. Parfüm alışverişinde de bu nokta önemli..

Özellikle en beğendiğimiz parfüm notalarını bir kağıda yazın. Parfüm notalarının çok daha benzerini uygun fiyatlı açık parfüm satan bir parfümeride bulmanız mümkün. Böylece bir parfüme milyonlarca lira ödemek zorunda kalmayacaksınız. Olmazsa olmaz makyaj, kozmetik ve bakım ürünlerinizi gözden geçirin. Sizin için en olmazsa olmazı ürünler hangileri. Örneğin fondöten veya BB kremden vazgeçemiyorsanız belki de allık seçeneklerini azaltabilirsiniz..

En sık kullandığınız far paletlerine göz atın. Rengarenk far paletlerini kullanmıyorsanız bu tarz far paletlerine bütçe ayırmak mantıksız olacaktır. En sık kullandığınız, elinizin en çok gittiği far paletlerine tekrar göz atın. Bu tarz far paletlerini çok sık kullandığınıza göre uygun fiyatlı bir markadan edinebilirsiniz. Saç bakım ürünlerinde de aynı şey geçerli. Saç bakım ürünlerini satın alırken içeriğini mutlaka kontrol edin.

Özellikle saç tipinize ve saç yapınıza uyan içerisinde paraben, parfüm, sls bulunmayan saç ürünlerini tercih ederek kuaför masrafını da uzun süre ertelemiş olacaksınız. Yani bir taşla iki kuş. Ruj seçeneklerine gelecek olursak, günümüzde saten bitişli, mat bitişli ve birbirinden farklı renk alternatiflerine sahip rujlar bulunuyor. Peki ama en sık kullandığınız ruj formülasyonu hangisi?

Örneğin rujunuzun kalıcı olmasına önem veriyorsanız saten bitişli rujlardan ziyade mat bitişli, uzun süre dudağınızda kalacak rujları tercih edebilirsiniz. Mat bitişli rujlar dudağınızı fazlaca kurutuyorsa ve bu histen hiç hoşlanmıyorsanız saten bitişli rujlara yönelebilirsiniz. Böylece ruj alışverişinizde birbirinden farklı formlara sahip rujlar yerine belki de farklı renkler tercih ederek makyaj koleksiyonunuza yeni bir renk eklemek istersiniz. Tercih size kalmış.

Ojelerinizi kurudu diye atmaktan vazgeçin..

Oje çözücü bazı damlalar ile eski ojelerinizi tekrar hayata döndürebilir ve çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birbirinden farklı alternatifler ile sizde kozmetik alışverişlerinde çok daha tasarruflu bir yöntem izleyebilir çok daha az bütçe ile fazla ürün satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here