Likit Kozmetik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

0
198

Likit Kozmetik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Doğal bir makyajın olmazsa olmazlarından olan likit formdaki kozmetik ürünleri makyajınızın çok daha kusursuz, cildiniz ile bütünleşmiş, adeta kendi teninizi gibi görünmesine yardımcı olur. Peki likit kozmetik ürünlerini kullanırken nasıl aplikatörlerden yararlanabiliriz. Yazımızda tüm detaylardan bahsettik, keyifli okumalar..

Özellikle defilelerde modellerin cildinin çok daha kendi cildi gibi olduğunu ama bir o kadar da sağlıkla ışıldadığını fark etmişsinizdir. Makyaj artistlerinin çekimlerde en çok tercih ettiği kozmetik ürünlerin başında yer alan likit formdaki kozmetik ürünlerini uygulamak ve kullanmak çok pratik.

Özellikle yoğun bir iş temposuna sahipseniz ve sabah hazırlanmakta zorlanıyorsanız okula giderken yanaklarınızın doğal bir şekilde pembeleşmesini ve asla makyaj yapmış gibi görünmesini istemiyorsanız bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Peki likit formdaki kozmetik ürünleri nasıl uygulanabilir. Likit formdaki kozmetik ürünlerini uygulamanın en pratik yöntemi parmaklar. Bildiğiniz gibi elimizin ısısı ile kozmetik ürünler birleştiğinde cilde çok daha homojen ve doğal bir şekilde nüfus ediyorlar. Sizde likit formdaki ürünleri kullanırken herhangi bir aplikatör uygulamadan önce parmaklarınızı kullanmayı deneyin. Eminiz bu yöntem hem çok pratik hem de çok kullanılabilir olacaktır.

Parmaklarınızın ısısı yardımıyla tıpkı nemlendirici uygular gibi uyguladığınız BB veya CC kreminizin çok daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksiniz. Cildinizde katman tabakası oluşmadan uygulamaya imkan sağlayan parmak yöntemi ile aynı zamanda likit allıklarınızı, likit aydınlatıcılarınızı da kullanabilirsiniz.

Yanaklarınıza doğal bir pembelik vermek için likit allıklarınızı yanağınıza uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımıyla şakaklarınıza doğru hafif bir şekilde dağıtın. Bu toz ürünlerdense çok daha doğal yanak görüntüsü oluşturan bir yöntem. Keza likit aydınlatıcılarda da bu durum geçerli. Özellikle elmacık kemiklerinin üzerine ve burun üzerine uygulanan likit aydınlatıcılar cilt ile bütünleşiyor ve cildin kendi aydınlanmış gibi duruyor..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here