Loafer Ayakkabı Nedir? Nasıl Kombinlenir?

0
168

Loafer Ayakkabı Nedir? Nasıl Kombinlenir?

 

Ünlü markaların kreasyonlarında sıklıkla rastladığımız loafer ayakkabılar kadınların dolabına baştan aşağıya girmiş durumda. Aslında biraz daha maskülen tarza yakın, hatta erkeklerin moda olarak kullandığı loafer ayakkabıların kadınlara uyarlanması 2018 sonlarına denk geliyor. 2018 yılında patlama yapanlar loafer ayakkabılar 2019 yılında adeta popülerliğini sürdürerek baştacı haline geliyor. Peki loafer ayakkabı nedir? Nasıl kombinlenir? Detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Loafer ayakkabı topuklu ayakkabı ile şık olma algısını tamamen ortadan kaldırıyor ve günlük şıklığı ayaklarınıza getiriyor. Loafer ayakkabıların hafif maskülen tarzı siyah veya beyaz renkler ile buluştuğunda hatta deri tarzı kumaşlar ile kaplandığında ortaya topuklu ayakkabıdan çok daha şık bir ayakkabı çıkıyor. Loafer ayakkabılar düz taban olduğundan dolayı günlük kullanıma çok uygun. Siyah beyaz renkleri, deri detayları veya daha farklı tonlamaları ile loafer ayakkabılar her kadının dolabında olması gereken joker parçalardan.  Loafer ayakkabıları hem klasik ve iş kombinlerinde hem de günlük hayattaki spor kombinlerinde kullanabilirsiniz.

Loafer ayakkabıları tercih ederken mümkün olabildiğince bilek kısmı biraz daha kısa, yüksek belli pantolonları tercih etmenizi öneriyoruz. Loaferların en çok yakıştığı pantolon modellerinden biri bilek kısmı biraz daha kısa yüksek belli ve İnce kemer detaylı kumaş pantolonlar. Bu kumaş pantolonlar loafer ayakkabıları ekstra ön plana çıkartıyor. Bileklerinizin zerafetine ve inceliğine vurguda bulunan bu ayakkabılar ile birlikte maskülen postacı tarzı çantaları tercih edebilirsiniz. Peki kot pantolonlar ile loafer ayakkabılar nasıl kombinlenir? Loafer ayakkabıları kombinlerken dar paça, havuç paça jeanleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Bileğinize tamamen yapışan bu jeanler topuklu ayakkabı kullanmadığınız günlerde loafer kullanarak tercih edebileceğiniz joker görünümlerden. Üzerine isterseniz şık bir gömlek, isterseniz salaş bir tişört giyerek loafer ayakkabınızla her ortama her kombine yakışabilirsiniz. Siz de çok geçmeden dolabınıza loafer ayakkabı ekleyin ve bu rahatlığın keyfini çıkartın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here