Makyaj Artistlerinden Tüyolar

0
192

Makyaj Artistlerinden Tüyolar

Özellikle Youtube videolarında makyaj artistlerinin elimizdeki makyaj malzemeleri ile ortaya çok daha profosyonel sonuçlar çıkardığını görüyoruz, sanki sihir yapıyorlar! Aslında basit ama etkili bazı teknikleri kullanarak belki de bizim önemsemediğimiz adımları tekrar ediyorlar ve ortaya göz alıcı sonuçlar çıkıyor. Yazımızda makyaj artistlerinden tüyolar derledik sizler için, keyifli okumalar..

Makyaj artistlerinin uyguladığı en popüler teknik likit formdaki aydınlatıcıları sadece aydınlatıcı gibi kullanmak yerine ten makyajının içerisinde fondöten ile birlikte karıştırarak kullanmaları. Bu tekniği makyaj artistleri özellikle kuru, mat, donuk ciltlere uyguluyor. Her ne kadar ıslak bitişli fondötenlere sahip olursak olalım cildiniz yeterince ışıldamıyor, parlamıyorsa ve sağlıksız görünüyorsa bu teknik harika. En sevdiğiniz fondöteninizin ekstra parlak ışıltılı ve ıslak görünümlü olması için ihtiyacınız olan şey inci renginde, bej renginde bir aydınlatıcı. Aydınlatıcının likit formda olması, simsiz olması ve kıvamının bozuk olmaması çok önemli. Bir elinizde fondoteni sıktıktan sonra diğer elinizle aydınlatıcıyı fondötenin üzerine ekleyin. İhtiyaca göre karar verebilirsiniz. Eğer ekstra ışıltılı bir cilt istiyorsanız fondötenden %50 aydınlatıcı dan %50 yani yarı yarıya bir karışım yapabilirsiniz. Bu karışım fondöteninizin renginin bozulmasını engelleyecek nitelikte olmalıdır. Eğer fazla aydınlatıcı koyarsanız fondötenin rengi açılacaktır. Bu yüzden boynunuzla uyumsuzluk sorunu ortaya çıkacaktır. Bunun önüne geçmek için fondöten koyulaştırıcı damlalardan faydalanabilirsiniz. Makyaj artistleri bu teknik ile modellerin cildini çok daha ıslak, çok daha seksi ve ışıltılı gösterebiliyorlar. Bu tekniği sizde deneyerek en sevmediğiniz fondoteni bile zaman içerisinde sevdiğinizi fark edeceksiniz.

Makyaj artistlerinin kullandığı bir başka teknik ise sabun ile kaş sabitlemek. Özellikle sabunun içerisinde bulunan vaks yardımı ile kaşlar gün boyu sabit kalıyor. Kaşlarınızı güzelce taradıktan sonra kaş tarağınızı hafifçe sabuna sürterek kaşlarınızı yukarı yukarı tarayın. Böylece kaşlarınızın gün boyu sabit kaldığını, şeklinin asla bozulmadığını fark edeceksiniz. Öyle ki bu yöntem birçok kaş maskarasını ve kas sabitleme ürününün bile önüne geçiyor. Mutlaka sabunu kaşlarınız da denemelisiniz. İşte birbirinden farklı yöntemler ile makyaj artistlerinin kullandığı teknikleri sizde günlük hayatta uygulayabilir, ortaya daha profesyonel görünen makyajlar çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here