Makyaj Fırçalarının Temizliği Nasıl Sağlanır?

0
147

Makyaj Fırçalarının Temizliği Nasıl Sağlanır?

 

Makyajımızı yaparken ortaya profesyonel bir sonucun çıkması için birbirinden farklı fırça çeşitleri kullanıyoruz. Fondöten fırçası çeşitlerinde bile en az 5-6 çeşit fırça bulunuyor. Stripling fırçalar, duofiber fırçalar, kedi dili formundaki fırçalar, düz uçlular, kesik uçlular, tok kıllı fırçalar ve daha niceleri. Hele hele göz makyajına geldiğinde sıra birbirinden farklı makyaj fırçaları birbirini kovalıyor. Karıştırma fırçası, oturtma fırçası ve daha niceleri. Allık uygulama, pudra uygulama, bronzer dağıtma fırçalarını saymıyoruz bile. Hatta bu öyle bir endüstri ki makyaj fırçalarını koleksiyon için biriktirenimiz bile var. Peki hal böyle olunca makyaj fırçalarını nasıl temizlediğimiz de soru işareti yaratıyor. Çünkü her gün yüzümüze değdirdiğimiz bakteri oluşumunun çok hızlı yaşanabileceği makyaj fırçaları düzenli olarak dezenfekte edilmediğinde tehlike saçabiliyor. Öncelikle makyaj fırçalarınızı kimseyle paylaşmamamız gerektiğini ve düzenle dezenfekte etmeniz gerektiğini söyleyerek işimize başlayalım. Haydi makyaj fırçaları dezenfekte olsun, keyifli okumalar.

 

Makyaj fırçalarını temizlerken uygulayabileceğiniz en popüler 2-3 yöntemden bahsedelim.

 

Bebek şampuanı

Bebek şampuanı anti-alerjiktir bir madde olduğundan dolayı makyaj fırçalarını temizlemek için çok uygundur. Makyaj fırçalarını temizlerken güzelce köpürtün. Avuç içinizde far kalıntılarını fondöten kalıntılarını pudra ve allık kalıntılarını güzelce temizleyin. Özellikle tok kıllı fırçaları 2 yıkamada tamamen arındırabilirsiniz makyaj fırçalarını temizlerken biraz tırtıklı bir yüzeye git gel hareketler ile sürtmek de ayrı bir yöntem. Bu yöntem sayesinde makyaj fırçasının içindeki tüm kozmetik kalıntıları dışarı çıkıyor. Fırçaları yıkarken ılık su kullanmaya fazla hırpalamamaya özen gösterin.

Beyaz sabun ile makyaj fırçası temizleme

Beyaz sabun halihazırda tüm lekeleri çıkartabilen ve tertemiz bir hijyen sağlayan üründür. Beyaz sabun ile makyaj fırçalarınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta iyice durulamanız gerektiğidir. Eğer hassas ciltliyseniz bu cildinizde reaksiyona neden olabilir. Hassas ciltler için en ideal makyaj fırçası temizleme tekniklerinden biri de fırçalar için özel olarak üretilmiş temizleme solüsyonlarıdır.

Makyaj temizleme solüsyonları ile fırça nasıl temizlenir?

Makyaj temizleme solüsyonları suya dayanıklı ürünleri bile çıkartacak güce sahiptir. Çift fazlı olanlar fondöten lekesi, allık lekesi ve diğer kalıcı ürünler için çözüm olacaktır. İyice çözdükten sonra fırçaların ucunda hiçbir kalıntı kalmayacaktır.

 

Makyaj fırçaları nasıl kurutulur?

Makyaj fırçalarını kuruturken bir havluya uçlarını iyice sürtmeyi fazla suyunu almayı ve anında güneş ışığı alan veya peteğin üstünde sıcak hava üfleyen bir yere koymayı unutmayın. Makyaj fırçalarını kuruturken uçlarının havada kalmasını sağlayacak bir düzenek hazırlayın. Makyaj fırçalarının formu bozulduğunda eskisi kadar iyi bir performans göstermeyebilir. Sizde bu önerilerimize kulak verin, makyaj fırçalarınızı dakikalar içerisinde tertemiz hale getiren.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here