Makyaj ile Badem Göz Şekli Nasıl Elde Edilir?

0
140

Makyaj ile Badem Göz Şekli Nasıl Elde Edilir?

Yıllar geçsede hala güzel bulunan ve hatta estetikte badem göz ameliyatı olarak geçen badem gözlere olan tutku devam ediyor. Badem gözlerin en güzel yanı şüphesiz bütün makyajları kaldırabiliyor olması. Sizde iri, büyük, çekici badem gözlere kavuşmak istiyorsanız, fakat hiçbir şekilde estetik müdahaleye gerek kalmadan bunu yapmak istiyorsanız o halde mutlaka bu makyaj tekniklerini denemelisiniz. Yazımızda badem gözlü olarak bilinen Kylie Jenner’ın da çoğunlukla kullandığı makyaj tekniklerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Badem göz şeklini vurgulamanın en önemli yöntemi şüphesiz gölgelendirme yöntemidir. Nasıl ki yüzümüzü gölgelendirme yöntemi ile daha ince, daha kemikli hatta daha yuvarlak gösterebiliyorsak göz yapımızı da gölgelendirme ve aydınlatma yöntemi ile çok daha çekik, badem şeklinde gösterebiliriz. Eğer göz kapaklarınızın darlığından şikayet ediyorsanız o halde işe aydınlatarak başlayın. Göz kapaklarınızı daha iri, geniş göstermek için ve buraya makyaj uygulaması yapmak için ekstra bir alan yaratmak adına mutlaka aydınlatma işlemlerine başlarken göz farı bazından faydalanın. Göz farı bazını tüm göz kapağınıza parmaklarınız yardımıyla uyguladıktan sonra krem rengi, bej rengi, inci rengi kısacası sedefli olan açık renkteki bir farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Bu göz kapağınızdaki alanı genişletecek ve gözlerinizi daha çekik, daha badem gibi gösterecek ilk adım. Diğer bir adım ise gölgelendirme adımı. Gözlerinizin katlanma bölgesini belirginleştirmek adına ten renginizden 3-4 ton daha koyu bir farı göz kapaklarınızın katlanma bölgesine uygulayın. Bu işlemi yaparken iyice karıştırmaya ve karıştırma fırçasını mükemmel şekilde kullanmaya gayret edin. Bu gözlerinizin doğal bir şekilde badem formunda görünmesinde faydalı olacak. Eğer katlanma bölgesine uyguladığınız farı yeterince iyi dağıtamazsanız bu badem göz şeklinden ziyade adeta bir makyaj hatası gibi gözükecektir. Yani işiniz bol bol karıştırmak.

Badem göz şeklini elde ederken tek bir gölgelendirme yöntemi kullanmanızı önermiyoruz. Gözünüzün katlanma bölgesini bronzer veya ten renginizden 2-3 ton daha koyu toprak rengi bir far ile geçtikten sonra sadece dış kısımlarına daha koyu tonda nötr boz bir kahve ile gölgelendirmeye devam etmelisiniz. Nötr boz kahve sadece gözünüzün dış kısımlarına uygulanmalı ve iyice dağıtılmalı. Gördüğünüz gibi göz kapaklarınız artık daha kalkık ve daha geniş görünüyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here