Makyaj Süngeri İle Makyaj Nasıl Uygulanır – Pratik Yöntemler

0
191

Makyaj Süngeri İle Makyaj Nasıl Uygulanır – Pratik Yöntemler

Son dönemlerin en popüler makyaj uygulama yöntemlerinden biri olan makyaj süngeri kullanımına eminiz hepinizi rastlıyorsunuzdur. Fakat makyaj süngerini doğru pratik ve farklı şekillerde kullanmakta mümkün. İşte birbirinden farklı yöntemler ile makyaj süngerini makyajınızda daha etkin kullanma yöntemleri, keyifli okumalar.

Süngeri Su Yardımı İle Şişirin

Makyaj süngerini kullanırken makyaj süngerinizin çok daha yumuşak ve makyajınızı homojen bir şekilde uygulayacak formda olması için süngerinizi su ile ıslatın. Fazla suyunu sıktıktan sonra makyaj süngeriniz kullanıma hazır olacak. Makyaj süngerinizi kullanırken alt kısımda yer alan geniş bölgesi ile ten makyajı ürünlerinizi uygulayabilirsiniz. BB krem CC krem veya fondöteninizi makyaj süngerinin geniş kısmı ile tüm yüzünüze saniyeler içerisinde uygulayabilirsiniz. Makyaj süngeri kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta tampon yani bastır çek hareketler ile ten makyajı ürünlerinizi uygulamak olacaktır. Bu yöntem sayesinde hem doğal bir kapatıcılık elde etmiş olacaksınız hem de fondöten BB ve CC krem gibi ürünlerin fazlasını emdiğinden dolayı çok daha fresh, natural bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Makyaj süngeri sadece ten makyajı ürünlerini uygulamakla kalmaz aynı zamanda allıkları uygulamanıza da imkân tanır..

Dilediğiniz formdaki allığı ve özellikle likit allıkları yanaklarınıza uygulamak için makyaj süngerinin geniş kısmını kullanabilirsiniz. Yanaklarınıza uygulayacağınız allığın çok daha doğal durmasına yardımcı olacaktır. Peki göz altı kapatıcısını makyaj süngeri ile nasıl uygulayabiliriz?

Likit formdaki göz altı kapatıcısını gözlerinize yerleştirdikten sonra makyaj süngerinin yumurta tarzı hafif uzanan sivri ucu ile göz altı kapatıcınızı kolay bir şekilde dağıtabilirsiniz. Özellikle bu ince uç gözlerinizin iç kısımlarına kadar uzandığı için göz çevresindeki tüm morlukları kapatmanıza yardımcı olacaktır. Bitmedi, makyaj süngeri yardımı ile aydınlatıcınızı da uygulayabilirsiniz.

Aydınlatıcı İçin

Likit formdaki aydınlatıcınızı makyaj süngerinin kapatıcıyı uyguladığınız uç kısmına alarak elmacık kemiklerinizin üzerine burun kemiğinin üzerine ve kaş altına kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşte makyaj süngeri yardımıyla hem ten makyajınızı yapabilirsiniz, hem aldığınızı ve bronzer krem ürünlerinizi uygulayabilirsiniz, hem de likit formdaki aydınlatıcılarınızı homojen bir şekilde yayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler için tek bir ürünü kullanmak oldukça pratik. Çantanızda birden fazla fırça taşımaktansa tek bir makyaj süngeri yardımıyla tüm ten makyajınızı doğal bir şekilde yapabiliyor olmak harika. Sizde makyaj çantanızda en azından bir tane makyaj süngeri bulundurarak tüm tam makyajınız dahil olmak üzere birbirinden farklı açılarını kullanarak yüz makyajınızı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here