Makyajda En Çok Kullanılan Renk Tonu Hangisidir?

0
278

Son zamanlarda makyaj yeni bir şekil aldı. Daha önceleri gölgelendirme yalnız göz makyajında yapılırken şu an tüm yüze uygulanarak hatları daha çok ortaya çıkaran makyajlar yapılmaya başlandı. Tabi ki her yıl moda olan akımlar gibi makyajda da belirli renk tonları değişim gösterdi. Peki, makyajda en çok kullanılan renk tonu hangisidir? Diye sorulduğunda bu yılın modası koyu renkler diyebiliriz.

Yaz aylarının gelmesi ile bronzluk veren fondötenler, pek çok farklı tonlarda koyu renk rujlar ve göz farlarında mavi ve yeşilin hakim olduğu makyaj modası 2018 yılında ve devamında kendini gösteren bir akım olacak gibi görünüyor.  Makyajda en çok kullanılan renk tonu hangisidir? Denildiğinde, allıklarda şeftali ve fuşya renkleri ön plana çıkıyor ve eskiden olduğu gibi hafif sürülmek yerine elmacık kemiklerini daha çok ortaya çıkarmak adına daha sert bir sürüm yapılmakta.

Tüm bunların yanı sıra makyajda en çok kullanılan renk tonu hangisidir? Rimel renkleri de değişim göstermekte, sarışın ve kahverengi saç tonlarına sahip kadınlar artık siyah rimel yerine daha çok uyum sağlayan kahverengi rimeller kullanmakta. Geçen yılın modası olan kahve far tonları şimdilerde eskimeye ve sıradanlaşmaya başladı. Mavi ve yeşil tonları 80’li yılları yeniden canlandırarak rengarenk göz farları modasını getirdi. Yalnız renkli gözlü kadınların değil tüm göz renklerine sahip kadınların severek kullandığı far tonları oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here