Makyajınızı Nasıl Temizliyorsunuz? En Popüler Makyaj Temizleme Yöntemleri

Gün içerisinde özene bezene yaptığınız makyajı akşam olduğunda çıkartmak sizi bir hayli zorluyor olabilir. Özellikle biraz daha kalıcı gece makyajları suya dayanıklı makyajları çıkartmak bazen tam bir faciaya neden oluyor. Hassas ciltler başta olmak üzere kaşınan, alerjik veya kuru ciltler özellikle makyaj çıkarma konusunda daha dikkatli olmalıdır. Siz de ideal makyaj çıkarma yönteminizi bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz, keyifli okumalar.

Hassas Ciltlere Özel Makyaj Çıkarma Teknikleri

Hassas ve kuru ciltler kremsi formdaki makyaj temizleyiciler ile makyajını çıkarmalıdır. Bu temizleyiciler kimi zaman köpük formda, kimi zaman kremsi formda, kimi zaman yağ formunda olabilir. Yapmanız gereken ilk şey cilt tipinizi belirlemek. Eğer kuru cilde sahipseniz jel formda veya misel su formundaki makyaj temizleyiciler cildinizi iride edebilir, kızartabilir ve geçmeyen kaşıntılara neden olabilir. Hassas ciltler yağ bazlı temizleyicilerden çok memnun kalacaklardır. Birkaç pompa elinize sıktığınız yağ bazlı temizleyici ile tüm göz makyajınızı, kalıcı ten makyajınızı kaş ve dudak makyajınızı çıkartmanız mümkündür. Ilık su ile birleştiğinde süt formuna dönüşen ve yüzünüzdeki tüm makyajı akıtan bu yağ bazlı temizleyicileri gece ve gündüz kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta yağ bazlı temizleyicilerin zamanla gözeneklerinizi tıkayacak olmasıdır. Bu yüzden haftada bir iki gün peeling uygulamanızı öneriyoruz.

Yağlı ve Karma Ciltlere Uygun Makyaj Temizleme Teknikleri

Yağlı ciltlerin en büyük problemi gün içerisinde makyajın kusması, gözeneklerin tıkanması ve makyaj iyi bir şekilde temizlenmediğinde akneye neden olmasıdır. Bu yüzden derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekiyor. İşe ilk olarak makyajınızın kabasını alarak başlayın. Misel sular bu anlamda size yardımcı olacak. Bir makyaj diskine döktüğünüz çift fazlı veya sadece misel suyu göz makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Göz makyajınızın çözülmesi için zaman tanıyın. İki diski de göz kapaklarınıza yerleştirdikten sonra bir iki dakika bekletin.

Bu sürede göz makyajınız çözülecek ve kirpiklerinizi yıpratmadan göz makyajınızı temizleyebileceksiniz. Sıra geldi yüzünüzün diğer kalan bölümlerine. Köpük formda veya jel formda temizleyiciler sizin için ideal. Cildinize ekstra olarak yağlandırmayacak, gözeneklerinizi tıkamayacak ve cildinizi derinlemesine temizleyecek olan jel formdaki temizleyiciler ile tüm ten makyajınızı arındırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here