Maskara Fırçası Çeşitleri ve Özellikleri

0
218

Maskara Fırçası Çeşitleri ve Özellikleri

Maskara uygulaması göz makyajını sonlandırmak, göz makyajına daha da derinlik katmak amacıyla olmazsa olmaz adımlardan biridir. Özellikle maskara seçiminde fırçanın önemi büyüktür. Piyasada birbirinden farklı fırça tiplerine sahip maskaralar bulunuyor. Peki ama ideal maskaranızı nasıl bulabilirsiniz? Birbirinden farklı fırça tiplerini nasıl ayırt edebilirsiniz? Yazımızda tüm detaylardan bahsettik, keyifli okumalar.

Maskara fırçası seçerken aslında kirpiklerinizin durumuna ve sizin ne istediğinize öncelik vermeniz gerekiyor. Örneğin kimi kirpikler uzun fakat seyrektir, kimi kirpikler kısa ama dolgundur ve kimi kirpiklerinde ekstra olarak kıvrılmaya ihtiyacı vardır. Aşağı bakan düz kirpikler de buna dahildir. Gördüğünüz gibi birbirinden farklı kirpik tipleri bulunuyor. Bu yüzden piyasada birbirinden farklı maskara fırçası çeşitleri var. Gelin bu maskara fırçası çeşitlerine bir birlikte göz atalım ve ideal maskara fırçası bulmanıza yardımcı olalım.

 

Silikon Fırçalar

Silikon maskara fırçaları genel anlamda dikenli, uzun uzun sert kıllara sahiptir. Bu maskara fırçalarının ilk özelliği kirpikleri tek tek ayırıp uzatmasıdır. Eğer bir maskaradan dolgunluk beklentiniz var ise kıl fırçalı maskaralara yönelmeniz gerekiyor. Fakat eğer bir maskaradan kirpiklerinizi tek tek ayırmasını uzatmasını ve muntazam göstermesini istiyorsanız o halde silikon maskara fırçalarına yönelebilirsiniz.

 

Kıl Fırçalı Maskaralar

Kıl fırçalı maskaralar bir önceki paragrafta bahsettiğimiz gibi kirpiklere çok daha fazla dolgunluk vermeyi, belirginleştirmeyi, kirpikleri kalınlaştırmayı vaad ederler. Kıl fırçalı maskaraların en büyük özelliği kirpikleri daha dolgun gösterirken aynı zamanda daha hacimli, belirgin ve takma kirpik etkisi yaratmasıdır. Eğer bir maskaradan beklentiniz yoğun, gür ve kendini belli eden kirpikler ise o halde kıl fırçalı maskaralara yönelmenizi öneriyoruz. Maskara fırçası çeşitleri bununla da sınırlı kalmıyor. Bildiğiniz gibi kaşık formda hafif bükük maskara çeşitleri de bulunuyor. Peki bu maskara fırçaları hangi kirpikler için uygun. Kaşık formda maskara fırçaları genel anlamda tüm kirpikleri kavrayıp dipten uca kıvırmayı vadeder. Özellikle aşağı bakan düz kirpikleri kıvırmak için bu tarz maskara fırçalarını öneriyoruz. Maskara fırçası seçerken mutlaka diken kıllı olmasına, kaşık formda olmasına veya kıl formda olmasına dikkat etmelisiniz. Siz ne istiyorsunuz ve kirpikleriniz hangi maskara ile anlaşacak. Bu tecrübeyi zaman içinde kazanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ilk aşamada beğenmediğiniz maskaraya mutlaka birkaç hafta sonra tekrar şans vermeniz. Çünkü maskaralar ilk açıldığı zaman kıvamı oldukça sıvı olacaktır. Bu da maskaranın performansını göstermesini engelleyen bir faktördür. Bu yüzden aradan bir hafta geçtikten sonra maskara kıvamını bulacak ve belki de hayatınızın maskarası olacak. Maskaraları hemen elemeden ve bana uymadı demeden önce mutlaka bir hafta sonra tekrar denemenizi öneriyoruz. İşte bu şekilde maskara fırçalarına bakarak ve kirpiklerinizin yapısına dikkat ederek ideal maskarınızı bulmak kolaylaşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here