Moda Kurallarını Baştan Yazın

0
163

Moda Kurallarını Baştan Yazın

Günümüzde bazı moda kurallarının dışına hiçbirimiz çıkamıyoruz. Belirlenmiş moda kurallarının dışına çıkarak kendi modanızı, kendi kurallarınızı yaratmaya ne dersiniz? Yazımızda birbirinden farklı moda kurallarını çiğnemeniz için geçerli nedenler gösterdik, keyifli okumalar.

Büyük Bedenler Sadece Koyu Renk Kıyafetler Giymelidir

Büyük beden kadınların en büyük problemi olan bel ve göbek çevresindeki kilolarını gizlemek için sadece koyu kıyafetler giymesi gerektiğini savunan modacılar oldukça fazla. Fakat gökkuşağının binbir tonu varken neden bunu üzerinizde taşımayasınız ki? Dikkat etmeniz gereken tek nokta özellikle göbek ve bel çevrenizdeki gizlemek istediğiniz fazlalıklarınız için üzerinize yapışmayan kıyafetler tercih etmek. Sadece koyu renk kıyafetler ile dolabınızı doldurmak yerine sarı, mavi, fuşya rengi veya çok daha canlı neon renklere sahip bluzleri de tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kendi bedeninizden bir beden büyük, üzerinize yapışmayacak ve mümkün olduğunca fazlalıklarınızı belli etmeyecek tuniklerden faydalanmanız olacaktır. Böylece gökkuşağının binbir tonunu üzerinize taşıyabilir ne kadar fazla kilolarınız olursa olsun sadece siyah renge mahrum kalmak zorunda olmayabilirsiniz.

Kiloluysanız Desenlerden Kaçınmalısınız

Bilinen en büyük moda hatalarından biri de desenli kıyafetlerin kişiyi ekstra kilolu göstereceğidir. Fakat bu yanlıştır, küçük desenler, kabartmalı desenler veya taş işlemeler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Fakat büyük, iri desenler, geometrik şekiller, minimalistik desenleri rahatlıkla üzerinize taşıyabilirsiniz. Bu tarz desenler kilonuza ek bir kuvvet uygulamaz. Özellikle kalça bölgenizdeki fazlalıkları gizlemek adına tüvit ceketlerden, desenli bluzlardan veya minimal desenlere sahip uzun salaş hırkalardan faydalanabilirsiniz. Desenlerin binbir tonu sizin kullanabilmeniz için vardır. Sadece tekdüze veya koyu renk kıyafetler ile kilolarınızı gizlemeye çalışmak büyük haksızlık olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here