Mükemmel Bronzluğa Ulaşmak İçin Neler Yapılmalı? 

0
24

Mükemmel Bronzluğa Ulaşmak İçin Neler Yapılmalı? 

 

Yaz mevsiminde bronz teniniz ile salınmak ve bronzluğunuzu diğer mevsimlerde de devam ettirmek istiyorsanız doğru yazıya geldiniz. Yazımızda mükemmel ve kalıcı bronzluğun sırlarından bahsedeceğiz. Bu püf noktaları ile dört mevsim bronzluğunuzu taşıyabileceksiniz, keyifli okumalar. 

Bronzlaşırken dikkat edilmesi gerekenler 

Cildinizi daha hızlı bronzlaşmaya zorlamak adına güneş koruyucu kremleri kullanmaktan kaçınıp güneşe direkt olarak cildinizi asla maruz bırakmamalısınız. Bu cildiniz için yapacağınız en büyük kötülüklerden biridir. Çünkü korunmasız olarak güneşe maruz bırakılan ciltte güneş lekelenmeleri, yanıklar ve hatta geçmeyen lekeler olabilir. Çilleriniz artabilir, kırışıklıklarınız artabilir ve hatta cilt kanserine yakalanma riskiniz azaltabilir. Peki ama doğru bronzlaşmanın sırrı nedir? Düşük güneş koruma faktöründe doğru saatlerde belirli aralıklar ile güneşe cildinizi maruz bırakmak en akıllıca olacaktır. 25-30 güneş koruma faktöründen çok daha fazla güneş koruma faktörleri bulunmaktadır. Çocuklar için uygun olan 50-60 güneş koruma faktörlerini kullanmak yerine 10-15 güneş koruma faktörünü kullanarak biraz daha hızlı bronzlaşabilirsiniz. 

Bronzlaştırıcı yağlar 

Havuç yağı başta olmak üzere kakao yağı ve çeşitli yağlar bronzlaşmanıza yardımcı olur. Hatta bronzluğunuzun rengine kadar belirleyebilir. Özellikle kakao yağı çikolata gibi bir tene sahip olmak için en ideal bronzlaştırıcı yağlardandır. 

 

Beslenme 

Bronzluğunuzu korumak için içten beslenmenizde bir o kadar önemlidir. Tatlı patates, havuç ve yeşil yapraklı sebzeler cilt renginizi etkiler. Özellikle havuç daha hızlı bronzlaşmanıza ve mevcut bronzluğunuzu korumanıza yardımcı olur. Bu yüzden dışarıdan uyguladığınız krem formdaki ürünler kadar içerden nasıl beslendiğiniz de bir o kadar önemlidir. 

 

Güneşten sonra bakım 

Cildinizi güneş sonrası after sun yani güneşten sonrası korumak için losyonlar ile nemlendirmeniz bronzluğunuzu teninize hapsetmenize ve güneşten gelen zararları minimize etmenize yardımcı olur. Bu yüzden after sun yani güneş sonrası losyonlar hem de cildinizde lekelenmelerin oluşmaması hem de nemlendirme açısından oldukça önemlidir. After sunların içerisinde rahatlatıcı özler bulunur. Salatalık özleri, aloe vera veya nane ferahlığı gibi. Bu tarz özler aynı zamanda güneşin maruz kaldığı cildinizi rahatlatmaya ve ferahlatmaya yardımcı olur. Birkaç adımda mükemmel bronzlaşmak ve dört mevsim bronzluğunuzu korumak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here