Mutfağınız Nasıl Rengarenk Olur?

0
250

Günümüzde mutfak yapımında ahşap malzemeler pek kullanılmamakla beraber tercih edilen mutfak özellikleri açık renkli olmaktadır. Renkli ve açık renkli tasarlanan mutfaklar oldukça rağbet görmektedir. Uyumlu renklerin birleştirilmesi ile homojen bir karışım yapılmış olmaktadır. Bu sayede hareketsiz, sade olan mutfak görünümü ortadan kalkarak estetik bir tasarım ortaya çıkmaktadır. Bu noktada mutfağınız nasıl rengarenk olur nasıl canlı görünüm elde edilir bunun yanıtını merak edeceksiniz. İlk olarak mutfağınızda kullanmanız gereken renkler açık tonlara sahip olmalı ve renkler bir uyum çerçevesinde kullanılmalıdır.

İç açıcı renklerin tercih edilmesi ile ferahlık katılarak daha canlı bir mutfak elde edilmektedir. Mobilya renginin belirleyicisi ise cinsi ve türüdür.  Şık bir mutfak oluşturmak isteyenler daha ağır renkli ve gölgeli bir mutfak tasarımı tercih ederken canlı ve açık renkleri bir arada kullananlar ise daha iç açıcı bir görünüm elde etmeyi planlamaktadır. Parlak yoğu renklerin ise ahşap desenler ile birlikte kullanımı sofistike bir tasarım ortaya çıkarıyor. Modern mobilyalarda ise gölgelendirme ve duvarın rengi mobilyaların rengine paralel olarak seçilmelidir.

Mutfaklarda iç açıcı bir atmosferin oluşması mobilyalarda kullanılan renklerin uyumuna bağlı olmaktadır. Ne kadar fazla renk kullanılırsa kullanılsın aralarında bir uyum yok ise daraltıcı bir atmosferin oluşmasına sebep olabilir. Hafif tondaki renklerin büyüsü mutfaklarda karşı konulamaz bir özelliğe sahiptir. Açık tonlar dar olan mutfak tezgahını geniş göstererek mutfak alanını geniş gösteren bir niteliktedir. Mutfağınız nasıl rengarenk olur sorusunu merak edenler bu önerileri dikkat alarak mutfaklarında yeni bir tasarım oluşturabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here