Oje Severler İçin Pratik İpuçları

0
115

Oje Severler İçin Pratik İpuçları

 

Tırnak bakımından hoşlanıyorsanız, rengarenk ojeleri sürmekten kendinizi alamıyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. Yazımızda birbirinden farklı seçenekler ile oje uygulama yöntemlerinden ve sizi çok rahat ettirecek pratik oje fikirlerinden bahsedeceğiz. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda ilham alacağınız birbirinden farklı seçenekleri bulabileceksiniz, keyifli okumalar.

Koyu renkli ojelerin tırnağa renk vermemesi için ne yapılmalı?

Kırmızı, bordo, siyah, kahverengi, koyu mavi, lacivert gibi ojelerin tırnağa renk verdiğini çoğu zaman deneyimlemişsinizdir. Özellikle asetonla çıkarıldıktan sonra bile tırnağınızda mavi, kırmızı renk kalıntıları görüyor olabilirsiniz. Bu hem tırnağımızın yüzeyini zedeler, hem de uzun süre aseton kullanımından dolayı tırnaklarınızı kurutabilir. Peki ama koyu renkli ojelerin tırnağın kendisine renk vermemesi için neler uygulanabilir?

 

Baz oje

Baz oje tırnağınız ile oje arasında ince bir katman oluşturarak koruyucu bir katman oluşturur. Baz ojeyi uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve üzerine istediğiniz en koyu renk ojeyi bile uyguladığınızda ojenin tırnağınıza renk vermediğini kendiniz gözlemleyin. Ayrıca baz ojeleri kalsiyumlu tırnağınızı besleyici şekilde tercih ederseniz aynı zamanda tırnak bakımınızıda elde etmiş olursunuz. Yani 1 taş ile 2 kuş.

 

Ebru desenli oje çalışması nasıl yapılır?

Sıkıcı oje renklerinden ve tekdüze yapılmış oje fikirlerinden bunaldıysanız ve değişiklik yapmak istiyorsanız o halde ebru desenli ojeleri denemeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise hemen ihtiyacınız olan malzemeleri sayalım. Kullanmadığınız bir kap, ılığa yakın bir su ve suda çabukça dağılacak sıvı formda oje renkleri. Ayrıca bir kürdana da ihtiyacınız olacak. Sıra geldi uygulamaya, suyun içerisine sırasıyla ojelerinizi damlatın. Ojelerinizin suda çabuk yayılması için suyun aşırı sıcak veya soğuk olmamasına dikkat edin. Kürdan yardımı ile çeşitli şekiller verdiğiniz ojenizi tırnağınıza nüfus ettirmek için tırnaklarınızı nazik bir şekilde suyun içerisine daldırın. Uygulayacağınız oje anında tırnağınıza etki edecek ve böylece ebru deseni tırnağınıza geçmiş olacak. Çevreye bulaşan ojeleri ise kulak çubuğuna aseton emdirerek temizleyebilirsiniz.

 

Ojenin dayanıklılığı nasıl arttırılır?

Binbir özenle sürdüğünüz ojeniz ertesi gün uçlardan soyuluyor ise bu işte bir yanlışlık var demektir. Çünkü hem doğru şekilde oje uygulamıyor, hem de koruyucu bir baz uygulamıyorsunuz demektir. Kalıcı oje uygulaması için dikkat etmeniz gereken çok küçük bir ayrıntıdan bahsedelim sizlere. Ojenizi hem iki kat uygulayın, hem de ojenizin uç kısmını kitlemek adına nazik bir şekilde uç kısmına da oje geçin. Bu ojenizin uçlardan soyulmasını engelleyecektir. İkinci bir yöntem ise top coat yani üst kat kullanmaktır. Ojenizi daha parlak hale getirecek top coat kullanımında hızlı bir şekilde hareket etmeniz çok önemlidir. Çünkü bu tarz üst katlar hem ojenizin daha hızlı kurumasına yardımcı olur, hem de ojenizi biraz daha kalınlaştırarak jel gibi görünmesini sağlar. Sizde bu önerileri uygulayarak tırnaklarınızda çok pratik yöntemler ile farklı etkiler elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here