Parfüm Neye Göre Tercih Edilir?

0
168

Parfüm Neye Göre Tercih Edilir?

Parfüm satın alırken dikkat edeceğiniz püf noktalar ile hem kişiliğinize en uygun, hem de bulunacağınız ortama en uygun parfümü tercih edebilirsiniz. Gerek mevsim değişikliklerinde farklı kokular kullanma gerekse gece ve gündüz kullanımına uygun parfüm seçme adımı gözünüzü korkutmasın. Yazımızda parfüm neye göre seçilir, hangi özelliklere göre kategorize edilir tüm detayları ile anlattık, keyifli okumalar..

Günlük Parfüm Tercih Ederken

Eğer satın alacağınız parfümü gündüz kullanacaksanız çok daha soft ve hafif bir parfüm seçmeniz faydalı olacaktır. Parfümleri direkt olarak tenimize uyguladığımız için teninizde alerji yapmayacak, hassas cildini irite etmeyecek parfümler seçmenizde sağlığınız açısından bir o kadar önemli. Özellikle açık parfüm seçeneklerinde ekstra dikkatli olmalısınız. Çoğu parfümün içerisinde alkol fazla yoğunlukta olduğundan dolayı hassas ciltleri irite edebiliyor. Doğru parfümü tercih ederken kişiliğinizi yansıtmasına da özen gösterin. Sizin ruh halinizi, kendinizi nasıl hissettiğinizi derinden etkileyecek olan koku arayışındayken, kişiliğinizden bir parça bulmanız oldukça önemli.

Kokunuz Sizi Mutlu Ediyor mu?

Parfümünüz sizi yansıtmalı ve olabildiğince sizi mutlu etmelidir. Kokladığımızda kendinizi bulabileceğiniz bir parfümü bulmak zaman alabilir. Kokladığımızda her zaman kendinizi hatırlayacağınız, anılarınızı canlandıran ve size kendinizi çok daha İyi hissettiren parfümleri bulmak için mutlaka ideal noktalarınızı keşfedin. Turunçgil kokularından hoşlanıyorsanız çok daha fresh, egzotik parfümlere yönelebilirken, daha oryantal kokulardan hoşlanıyorsanız miski, amber gibi notalara yönetebilirsiniz. Dolayısıyla bu noktada kendinizi, ne istediğinizi tanımak ve hatta kişiliğinizle parfümü bağdaştırmak tamamen size kalmış.

Profosyonel Bir Gözden Yardım Almaktan Çekinmeyin

Aradığınız parfümü en ideal yöntem ile bulmak istiyorsanız kriterlerinizi parfüm satıcısına anlatmaktan çekinmeyin. Binlerce farklı nota ve koku arasında bu işi yıllardır yapan kişi sizi ideal parfümünüze yaklaştıracaktır.

Parfüm satıcılarının sizi yönlendirmesine izin vererek en doğru parfümü bulabilirsiniz. İdeal parfümünüzü bulduktan sonra belki de yıllarca değiştirmeyecek ve imza parfümünüz olarak bu parfüm ile hatırlanacaksınız. Bu yüzden parfüm alışverişi zaman ve emek isteyen bir süreçtir. Girdiğiniz ilk dükkanda kokladığımız ilk kokuyu satın almaktansa birçok mağaza gezerek, bir çok farklı markanın parfümünü denemek yararınıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here