Parfümün Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

0
208

Parfümün Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

Sabahın erken saatlerinde sıktığımız parfümün öğlen hatta akşam vakitlerine kadar tenimizde kalmasın isteriz. Öyle ki en beğendiğimiz kokunun üzerinizde buram buram kokması bize kendimizi iyi hissettirir. Çevreye güzel kokular yayarken gün boyu tenimizde parfümün kalıcılığını hissetmek için neler yapabiliriz. Özellikle yüksek kalıcılığa sahip olmayan ama kokusunu çok sevdiğiniz parfümleri daha kalıcı hale getirmek için birbirinden farklı önerilerde bulunduk, keyifli okumalar.

Birbirini Tamamlayan Ürünler İle Kullanın

Parfümünüzü birbirini tamamlayan ürünler ile birlikte kullandığınızda çok daha fazla kalıcı olduğunu fark edeceksin. Örneğin hoşunuza giden beğendiğiniz vazgeçemediğiniz ama fazla kalıcı olmadığını düşündüğünüz parfümlerin koltuk altı rolonlarını ve hatta vücut losyonlarını bir arada kullanmayı deneyin. Bazı parfümler kofre halinde bir arada satılırlar. Birbirini tamamlayıcı ürünler oldukları için her koku birbirini daha fazla tamamlar ve daha fazla kalıcı olmasını sağlar. Böylece parfümünüz teninizde çok daha fazla kalıcı olacaktır. Özellikle koltuk altı rolonu kullanımında parfümünüzün ekstra kalıcı olduğunu fark edeceksiniz. Aynı anda duş jeli, duşta kullanılan krem veya vücut kremi gibi tamamlayıcı ürünleri de var ise mutlaka satın alın ve tüm ürünleri bir arada kullanın. Parfümünüzün çok daha fazla kalıcı olduğunu fark edeceksiniz.

Doğru Yerlere Uygulayın

Parfümü uygulamanın püf noktaları vardır. Daha kalıcı bir parfüm uygulaması için kan dolaşımının hızlı olduğu yerlere parfümünüzü uygulamalısınız. Peki bu noktalar nereler? Özellikle kulak arkası, boyun, el bilekleri içi, ayak bilekleri içi kan dolaşımının daha fazla olduğu bölgelerdendir. Gün içerisinde siz hareket ettikçe nabzınız artacaktır. Nabzınız arttıkça parfümü uyguladığınız ortam ısınacak ve dolayısıyla parfüm çevreye daha fazla yayılacaktır. Bu da parfümün daha kalıcı olması anlamına geliyor. Siz de nabzınızın yüksek olduğu alanlara parfümünüzü uygulayarak gün içerisinde daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Parfümünüzün kıyafet parfümü mü yoksa vücut parfümü mü olduğunu öğrenin. Kimi parfümler kıyafetlerde daha kalıcı iken kimi parfümler tende çok daha fazla kalıcılık sergiler. Bunu öğrenmek için mutlaka parfümünüzün içeriğini okuyun. Eğer parfümünüz kıyafetlerinizde daha uzun süre kalıcı ise gece yatmadan evvel kabanınıza, montunuzu veya kazaklarınızı üzerine kıyafet parfümünüzü sıkabilir sabaha ekstra olarak kalıcı bir koku elde edebilirsiniz. Ama eğer parfümünüz bir vücut parfümü ise yani vücudumuzda ekstra olarak kalıcılık vaat ediyorsa o halde bir önceki paragrafta belirttiğimiz gibi parfümünüzü vücudumuzun nabzınızın yüksek olduğu alanlara uygulayabilirsiniz.

İçeriğinde misk ve amber bulunan parfümlerin çok daha fazla kalıcılık vaat ettiğini unutmayın. Özellikle baharatlı kokular, çiçeksi ve meyveli kokulara oranla daha fazla kalıcıdır. Sizde bu unsurları göz önünde bulundurarak parfümünüzün kalıcılığını ekstra arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here