Parmağa Göre Yüzük Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0
322

Çoğu kadın yüzük takmaktan çok fazla hoşlanırken bazı kadınlar da sadece nikah yüzüğü takmaktadır. Peki, yüzük takarken bazı kurallara uymanız gerektiğini biliyor musunuz? Gelin bu yazımızda yüzük takarken nelere dikkat edilmeli öğrenelim.

Bazı kadınlar çok değişik şekillerde yüzük takmaktadır. Geometrik yüzü, otantik taşlı yüzük, ince ya da kalın altın-gümüş yüzük gibi. Yüzük takmanın birbirinden farklı yolları vardır. Yüzüğü farklı şekillerde kombin yapmanın da.

Parmaklara göre yüzük seçimi oldukça önemlidir. Kısa parmaklarınız ve kısa tırnaklarınız varsa ona göre yüzük seçmelisiniz. Yüzük seçimi küçük bir detay olarak görünse de oldukça önemlidir.

  • Kısa parmaklara sahipseniz parmaklarınızın olduğundan uzun görünmesi için uzunlamasına detayları olan yüzükleri tercih etmelisiniz. Bu sayede parmaklarınız olduğundan dana uzun görünecektir. Parmaklarınız kalınsa da ince yüzükler sizin için daha iyi olacaktır.
  • Parmaklarınızda kusurlar varsa o kusurları ortadan kaldırmak için büyük taşları olan yüzükleri tercih etmelisiniz. Bu sayede parmağınızda iz ya da leke nasıl bir kusur varsa bu ortadan kalkacaktır.
  • Uzun parmak ve uzun tırnaklara sahipseniz küçük detayları olan zarif yüzükleri tercih etmelisiniz. Bu sayede elleriniz naif görünecektir. Büyük taşlı ve geometrik şekillere sahip olan yüzükler de sizin için uygun olmayacaktır.

  • Son zamanlarda aynı parmağa iki tane yüzük takmaktır. Bu oldukça popüler bir hale geldi fakat şunu söylemeliyiz ki bu modaya ayak uydurmak istiyorsanız parmaklarınız uzun olmalıdır.
  • Parmaklarınız çok fazla uzunsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa geometrik şekillere sahip olan yüzükleri tercih etmelisiniz bu sayede parmaklarınız olduğundan kısa görünecektir.
  • İşaret parmağına takılan yüzük oldukça fazla dikkat çekmektedir. Başka parmaklarınıza yüzük takmayacaksanız sadece başparmağınıza büyük geometrik şekillere sahip olan bir yüzük takabilirsiniz. Bu yüzükle beraber diğer parmaklarınıza da yüzük takmak istiyorsanız küçük ve ince yüzükleri takabilirsiniz.
  • Elmas gibi değerli taşların kullanıldığı yüzükler şık kıyafetlerin tercih edildiği zamanlarda takılmalıdır. Bazen kot pantolonla ve kazakla beraber kullanılabilse de daha çok özel günlerde değerli taşlara sahip olan yüzüklerin takılması iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here