Popüler ve Pratik Oje Fikirleri

0
209

Farklı oje süsleme teknikleri ve daha hızlı kuruyan ojeler ile artık çok daha bakımlı olacaksınız ve en önemlisi zamandan tasarruf edeceksiniz! Popüler ve pratik oje fikirleri yazımızda!

Ebruli Oje Süsleme Tekniği

Ilık su dolu plastik bir kabın içerisine ojelerinizi renkli olarak damlatın. Bir kürdan veya ucu sivri cisim yardımı ile tıpkı ebru deseni yapar gibi ojeleri birbirine karıştırıp şekil oluşturun. Ardından tırnağınızı bu desene batırın ve etrafa bulaşan ojeleri bir kulak çubuğuna aseton dökerek temizleyin. Yapımı kolay ve oldukça farklı, sanatsal görünen bu süsleme tekniği ile oldukça farklı görünecek tırnaklarınız!

Popüler Oje Kurutma Teknikleri

Sıra geldi zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak, ojelerinizi daha kusursuz gösterecek pratik oje kurutucu ürünlere! Özellikle çalışan kadınlar, yoğun anneler, vakti az olan öğrenciler ojelerinin kurumasını beklemek yerine bu yöntemi kullanarak zamandan tasarruf edebilirler.

Oje Kurutucu Damlalar

Tırnakların üzerine bir adamla uygulandığında hem tırnak etlerini besleyen, hem de ojelerinizi anında kurutan oje kurutucu damlalarda oldukça pratik. Ayrıca tırnak etlerinizi ekstra yumuşattığından dolayı ekstra olarak ellerinize krem sürmek zorunda kalmayacaksınız.

Oje Kurutucu Ojeler

Ojelerin üzerine uygulanan top coat yani üst kat yerine geçen ojeler genelde şeffaf formdadır. Bu tarz ojeler, ojelerinizi çok daha hızlı bir şekilde kurutacağı gibi aynı zamanda elmas parlaklığı vererek ojenizi biraz daha kalıcı hale getirip daha yoğun bir parlaklığa sahip olmasına yardımcı olur. Bu tarz ojeleri uygularken yoğun bir tabaka halinde tek seferde uygulamaya özen gösterin. Anında kuruyan bu tarz ojeleri uygularken kalın bir tabaka halinde uygulamanız ojenizin elmas parlaklığında olmasına ve özellikle daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. İşte birbirinden farklı oje kurutma yöntemleri ile birbirinden farklı oje renklerini tek bir gecede deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey oje kurutucu bir damla, sprey, oje kurutucu bir fön makinesi veya buzlu bir su. Tercih size kalmış, hepsini kullanarak en ideal yöntemi keşfedebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş, istediğiniz ojeleri istediğiniz yoğunlukta uygulamış olacaksınız. Üstelik yastık izi olmadan, herhangi bir bozulma yaşamadan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here