Puantiye Gönlüm Sende

0
278

Hangi mağazaya baksak puantiyeli kıyafetler görüyoruz. 80’ler ve 90’ların hemen başlarındaki dönemin en çok tercih edilen deseni 2000’li yıllara damgasını vurmaya devam ediyor. Özellikle bu sezonda tekrar öne çıkan puantiyeler birbirinden güzel, dikkat çekici kombinlerle sokak modasında yerini alıyor. Her kadının dolabında en az bir tane puantiyeli kıyafet bulunmalıdır.

Hemen her türlü kıyafette kullanılabilecek bir desen olduğu için hem çok üretiliyor hem çok seviliyor. Hem çok şıktır hem her daim modadır. Biraz nostalji de seviyorsanız eğer kıyafet seçiminde puantiyeli kıyafetler tam size göre.

Peki puantiyeli kıyafetler nelerdir? Hangi parçalarla kombinlenebilir?

Tek parça kıyafetlerden; maxi elbiselerde, midi elbiselerde, tulumlarda oldukça sık rastlayabiliriz.  Yazın sıcak günlerinde en rahat olacak kıyafetler şüphesiz elbiseler olacak. Farklı desenlerdeki büyüklü, küçüklü puantiye detaylarına bayılacaksınız.

Seçtiğiniz kıyafetlerdeki puantiye detayları küçükse vücudunuzdaki kusurları da rahatça kapatabilirsiniz. Vücudunuzda beğendiğiniz bir kısmınızı öne çıkarmak için ise büyük puantiye desenlerini tercih edebilirsiniz.

Puantiyeli elbiseleri düz, üzerinde desen olmayan, sade ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Puantiyeli şık yazlık elbise örnekleri için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

https://www.patirti.com/bel-likrali-puantiye-desenli-elbise-2/

Puantiyeli etekleri çok rahat basic tişörtlerle kombinleyebilirsiniz daha farklı bir hava katmak için fular ya da bandana  kullanabilirsiniz.

Puantiyeli etek kombinleri için linklere tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.

https://www.patirti.com/desenli-etek-38/

https://www.patirti.com/varak-baskili-puantiyeli-tul-etek-0618-siyah/

Puantiyeli pantolon tercih edilecekse eğer salaş gömleklerle kombin yapılabilir böylece hem spor hem şık görünüme sahip olabilirsiniz.

Pantolon yerine hafif kumaşlı, dökümlü yapısıyla terletmeyen şalvar pantolonları baş tacı yapabilirsiniz. Sıcak havalarda en favori parçanız olabilir.

Sadece kıyafetlerde değil , ayakkabılarda da puantiye kullanabilirsiniz bu durumda sade kıyafetlerinizle puantiyeli ayakkabılarınız çok şık duracaktır doğrusu.

Ben puantiyeyi çok sevdim kış aylarında da kullanmak istiyorum derseniz eğer puantiyeli çorapları; salaş kazaklarla, şık ceketlerle eşsiz bir görünüme ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here