Pütürlü Cilt Sorununa Çözüm

0
254

Pütürlü Cilt Sorununa Çözüm

Elinizi yüzünüze götürdüğünüzde elinize minik pütürler geliyorsa ve bu durum günden güne daha da can sıkıcı bir hal almaya başladıysa belki de cilt bakımında esas olan adımları atlıyor olabilirsiniz.. Makyaj yaptıktan sonra bile cildinizdeki pütürler kendini belli ediyorsa o halde yazımızın devamına buyrun! Yaşadığınız pütürlü cilt sorununun birbirinden farklı nedenleri olabilir..

Kuruluktan Oluşan Pütürlü Cilt Sorunu

Kuru ciltlerin en büyük problemi olan pütürlenme sorununu içerisinde mikro tanecikler bulunan minimal peelingler ile giderebilirsiniz. Bu tarz peelingler cildinizi kurutmaz, çizmez ve kremsi formülü sayesinde cildinizdeki pütürleri alarak cildinizi daha temiz ve berrak gösterir. Böylece yapacağınız makyajda cildiniz çok daha temiz görünürken, aynı zamanda pütürleri de yok olmuş olacaktır. Kuru ciltlerin düşmanı olan soğuk havalardan korunmak için cildinizi sabah akşam nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Cilt kurudukça pütürlü, pullu bir görünüm alabilir..

Kuru Cildi Neme Doyurmak İçin Maskeler

Uykuda yenilenen cildinizi ekstra neme doyurmak için uykuda uygulanan nem maskelerinden faydalanabilirsiniz. Uyku süresinde yenilenen cildiniz 2 kat daha fazla onarılacak ve neme doyacaktır.

Bu tarz maskeleri uygulamanın en güzel yöntemlerinden biri de duştan sonra gözeneklerinizin en açık olduğu zaman da uygulama olacaktır. Bu şekilde nem maskesini uygulayıp bir gece beklediğinizde ertesi sabaha berrak, temiz, aydınlanmış ve neme doymuş bir cilt ile uyanacaksınız. 

Fazla Sebum ve Yağlanmadan Oluşan Pütürler

Yazımızın başında belirttiğimiz kuru cildin nemsizliğinden oluşan pütürlenme probleminin aksine gözenekleriniz tıkandığı için de cildinizde ve özellikle burun,çene bölgenizde pütürlenme sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Çay ağacı yağı içerikli cilt bakım ürünlerini set halinde kullanarak yağlı cildinizin sebum üretimini kontrol altına alabilir, tıkalı gözenekleri açabilir ve pütürlenme sorununu minimuma indirebilirsiniz.

Sebumu Dengeleyen Maske ve Peelingler İle Pütürlerden Arının

Kuru ciltlerin peeling uygulaması sizin için de geçerli. İçerinde sebumu dengeleyen, mentol,çay ağacı yağı bulunan peelingler ile pütürleri yok edebilirsiniz. Nazikçe masaj yaparak pütürlerden arının. Ayrıca peeling sonrası sebumu dengelemek ve gözenekleri daha fazla küçültmek için tonik uygulamayı da ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here