Renklerin Büyülü Dünyası / Hangi Ton Nasıl Kombinlenir?

0
162

Renklerin Büyülü Dünyası / Hangi Ton Nasıl Kombinlenir?

Sizde renklerin büyülü dünyasına, sihirli etkisine kapılıp gidiyorsanız, yumuşacık tonları kombinlerinize uyarlamak için mutlaka yazımızın devamını okumalısınız!

Buz Mavisi Kombin Önerileri

Eğer pastel rengin en çekici renklerinden ve en çekici torunlarından biri olan bu uçuk maviyi kombinlerinizde kullanmak istiyorsanız buz mavisi veya beyaz aksesuarlar ile kombinleyebilirsiniz. Altın aksesuarlar ile harika şekilde uyum sağlayan bu renk özellikle sarışın ve beyaz tenlilerin daha çok göz önünde olmasına yardımcı olacaktır.

Pastel Ten Rengi Nasıl Kombinlenir?

Nude dediğimiz ten rengine neredeyse birebir örtüşen bu rengi özellikle esmerler harika şekilde kombinliyor. Ten rengini biraz daha ön plana çıkartan bu renk gümüş takılar ile harika şekilde uyum sağlıyor. Fakat dikkat etmeniz gereken tonu bu harika rengin ten renginizi boğmamasıdır. Birbirinden farklı nude, bej ve ten rengine yakın tonlar sizi olduğunuzdan daha soluk gösterebilir. Özellikle beyaz tenliler bu tarz tonlardan kaçınmalı. Eğer esmerseniz veya bronz tenliyseniz bu tarzı deneyebilir ve birbirinden farklı renkler ile kombinleyebilirsiniz. Hem siyah renkler, hem gold detaylar, hem de kendine yakın nude stilettolar ile harika şekilde uyum sağlayacaktır.

Pastel Gri Renk Nasıl Kombinlenir?

Gri tonu özellikle sonbahar ve kış aylarına çok yakışan bir tondur. Pastel renkler ile kombinlenmesi ise çok kolaydır. Gri ve pudra pembesini bir arada hiç düşündünüz mü? Ortaya harika bir ambiyans ve uyum çıkacaktır. Keza gri tonunu bebe mavisi veya nil yeşili tonları ile de kombinleyebilirsiniz. Kısacası gri pembe veya turkuaz tonları ile kombinler yapmak için joker bir renktir. Hatta iddialı parçaları bile bu renk ile kullanabilirsiniz. Halihazırda kendini belli etmeyen, sade bir renk olduğu için hem aksesuar tercihlerinizde abartıya kaçabilir, hem de birbirinden farklı pastel tonları gri renk ile bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin boydan boya giydiğiniz gri bir elbisenin altına uçuk pembe tonlarında bir babet giyebilir, elinize nil yeşili bir çanta alarak kombininizi tamamlayabilirsiniz. Asla absürt durmayacak aksine renklerin uyumu göz kamaştırıcı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here