Saç Boyası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
168

Saç Boyası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saçlarınızı kendiniz boyamaya karar verdiniz. Hatta çoğunlukla hangi renge boyayacağınıza da karar verdiniz. Fakat Market raflarına gittiğinizde birbirinden farklı renkler aklınızı çeliyor. Hem farklı markalar hem farklı renkler derken hangi saç boyasını satın alacağınıza bir türlü karar veremiyorsunuz. O halde doğru yerdesiniz. Yazımızda marketlerden saç boyası satın alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar.

Marketlerde saç boyası satın alırken eğer aklınızda bir renk yok ise marketlerdeki saç boyalarının üzerinde bulunan modellerin saç renklerine bakarak karar vermemenizi öneriyoruz. Mümkün olabildiğince internetten önceden araştırma yapmalı ve gerçek hayattaki kişilerin yorumlarını okumalısınız.

Siyah saç renginde, kahverengi saç renginde daha açık tonlara sahip saç renginde bu saç boyalarının hepsi değişkenlik göstermektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise eğer koyu renk saçlara sahipseniz üzerinde bulunan sarı, karamel, turuncu gibi saç tonları saç renginiz açılmadan renk vermeyecektir. Maalesef bu hataya bir çok koyu saç rengine sahip kadın düşebiliyor. Saçlarının tıpkı boya kutusunun üzerindeki modeldeki kadar açık olacağını düşünerek saçlarını sarıya boyayan fakat hiçbir değişiklik olmadığı gibi boş yere saçlarını yıpratan kadınların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Şunu bilmenizde fayda var;

Platin sarısı, turuncu, karamel veya kızıl gibi tonlar profesyonel bir saç açma işlemi olmadan asla saçınıza etki etmeyecek, tutmayacaktır. Eğer temel saç renginiz daha açık bir tona sahip ise o halde boyanın üzerinde görülen renklere yakın bir rengi tutturabilirsiniz.

Peki saç boyasında en risksiz renkler hangileridir? Genellikle koyu saçlarında boyadığı koyu karamel, kahverengi, siyah, gece mavisi gibi saç renkleri en risksiz ve rengini en çok belli eden saç boyaları arasındadır. Platin sarısı, açık sarı, kızıl, karamel gibi tonlar ise koyu saç renklerine etki etmez, açık saç renklerinde kendini belli eder. Ev ortamında saçlarınızı kendiniz açmanızı önermiyoruz. Bunun yerine mutlaka profesyonel bir yardım almalı, saç renginizi aşama aşama açtırmalısınız. Aksi halde saç yanıklarından kurtulamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here