Sade Stil Moda Tutkunları

0
263

“Moda insanın kendine yakışanı giymesidir” sözü hala eskitilemedi. Ayakta durmasını sağlayanlar ise hala sade stil moda tutkunları. Daha çok moda da minimalizm akımı olarak bilinen bu tarz ilk ortaya çıkmasından bugüne hala güncelliğini korumaktadır. Abartıdan uzak, sade ve şık bir stil benimseyen kadınların ilk tercihi olan akımında bazı püf noktaları bulunmakta.

Bu püf noktalardan en önemlisi giyim ve aksesuar tercihlerinizi olabildiğince sade tutmak. Evden çıkmadan önce aynaya bakarak gözlerinize fazlalık gibi gelen aksesuarlar çıkarılmalı. Karmaşık renk ve desenlerin sade stil moda tutkunları arasında yeri yoktur. Kendinize önceden sade kombinler hazırlayın. Daha önceden bol aksesuar farklı desenlerde kıyafetler giyen biri olarak hazırladığınız kombinleri gerçekten sade olan birine göstererek danışmanızda fayda var. Çünkü size her ne kadar sade gelse dahi aslında fazlalık olabilecek aksesuarlar ve kıyafetler kullanıyor olabilirsiniz. Ayrıca bu akıma yeni başlamış biriyseniz bir bilen yardımı bile facialardan uzak durabilirsiniz.

Öncelikle renk seçimlerinizde tonlar olabildiğine pastel olmalı ve çok renklilikten kaçınmalısınız. Birbiri ile uyumlu renkleri kombinleyin. Örneğin, bej, kahverengi, krem renkleri gibi. Ya da beyaz ve siyah. Çoğu kez pantolon ve ceketlerde kot kumaş kullanılması sade stil moda tutkunları tercihidir. Kot hem sportif gösterir hem de tüm kıyafetlerde şık ve sade durur. Haricinde takıları olabildiğince az kullanmakta fayda vardır. Bazen bir küpe bazen kolye bazen bileklik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here