Şeker Bazlı Peeling Nedir? Nerelerde Kullanılır?

0
174

Şeker Bazlı Peeling Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Ölü derilerden arınmak için cildimizi daha parlak, daha sıkı, daha diri göstermek için peelinglerden faydalanıyoruz. Son dönemlerin en popüler trendlerinden biri de şeker bazlı peelingler ile cilt bakımını yapmak. Peki şeker bazlı peelingler nedir? Ne işe yarar? Hangi alanlarda kullanılabilir? Yazımızda detaylı bir şekilde anlattık, keyifli okumalar.

Dudak Bakımında Şekerli Peelingler

Dudaklarınızın üzerindeki ölü deriyi atmak, rujların dudağınızda daha güzel durmasını sağlamak ve dudaklarınızın daha genç, daha diri daha dolgun görünmesini sağlamak için şeker bazlı peelinglerden faydalanabilirsiniz. Hem piyasada satılan hazır peelingler, hem de evde yapabileceğiniz şeker bazlı peelingler ile dudaklarınızın pürüzsüzlüğünü sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan biraz zeytinyağı, bal, isteğe göre esansiyel yağ ve esmer şeker. Elbette esmer şeker olması şart değil. Fakat esmer şekerin tanecikleri daha iri olduğundan dolayı dudağınızdaki ölü derinin atılmasına ekstra yardımcı olacaktır. Sabah akşam bu peelingi dudaklarınıza uygulayarak rujların dudaklarınızda daha pürüzsüz durmasını sağlayabilirsiniz.

Vücut Bakımında Şeker Peelingleri

Bacaklarda bulunan batıkların giderilmesi için en çok tavsiye edilen aşamalardan biri olan ölü derilerden arındırma aşamasında şeker bazlı peelingleri kullanabilirsiniz. Bacaklarınızdaki batıkları gidererek aynı zamanda topuklarınızdaki kurulukları kontrol altına alan hatta kolunuzdaki minik pütürleri bile gideren şekerli peelingler duşunuzun vazgeçilmezi olacak.

 

Yüz Bakımında Şeker Peelingleri

Yüzde şeker peelingi kullanmak aslında tartışmalı bir konudur. Kimi uzmanlar şeker tarzı peelinglerin yüzünüzde, ciltte minik görünmeyen çizikler oluşturacağını ve bu çizdiklerin zararlı olacağını savunurken, kimi uzmanlar ise aksine bu çiziklerin cildin kendini iyileştirme hızını artıracağından dolayı faydalı olduğunu savunuyor. Tercih size kalmış. Fakat yüzünüzde şeker bazlı bir peeling kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta şeker taneciklerinin aşırı iri, canınızı acıtıcı ve cildinizi tahriş edici olmaması. Mikro tanecikli şeker peelingleri ile cildinizdeki ölü derilerden arınabilirsiniz. Bu tarz peelingleri kullanırken fazla baskı hareketleri uygulamamalı, mümkün olabildiğince nazik ve dairesel hareketlerle peelingi uygulamalısınız.

Eğer cildinizde alerji ve reaksiyona neden oluyor ise o halde hassas ciltlisiniz anlamına geliyor. Şeker peelingleri yerine profesyonel yapılmış dermokozmetik mikro tanecikli pudra formdaki peelingleri tavsiye ediyoruz. Sizde şeker peelingleri ile hem vücut bakımınızı yapabilir, hem yüzünüzdeki ölü derilerden arınabilir, hem de dudaklarınızın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu şeker peelinglerini dilerseniz hazır alabilir, dilerseniz ev ortamında kendi esansiyel yağlarınız ile yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here