Sert ve Şekil Almayan Saçlar İçin Bakım Önerileri

0
83

Sert ve Şekil Almayan Saçlar İçin Bakım Önerileri

 

Çoğu zaman saçların ince telli olmasındansa kalın telli ve sert olması tercih edilir. Fakat bu aşırı sert saçların şekil almamasına neden olabilir. Sert saçları olanlar nasıl uygulamalar ile saçlarını daha yumuşak hale getirebilir? Nasıl uygulamalar ile verdikleri şeklin gün boyu korunmasını sağlayabilir? Yazımızda sert ve zor şekil alan saçlar için bakım önerilerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Sert saçın sebebi sadece genetik olmayabilir

Ailenizden gelen ve genetik olan sert saçlarınız var ise elbette bunun için de önerilerimiz olacak. Fakat biz başka bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Belki de saçınızı sertleştiren saç bakım ürünlerini tercih ediyor olabilirsiniz.

Hangi ürünler saçları sertleştiriyor?

Arındırıcı şampuanlar

Arındırıcı şampuanlar saç dibindeki tüm kalıntıları temizlerken aynı zamanda saçların sebumunuda söküp alıyor. Sebumu alınan saçlar yani normal yağı olmayan saçlar aşırı kurumaya yönelebiliyor. Bu da saçlarınızın daha sert olmasına neden olabilir.

 

Kuru şampuanlar

Kuru şampuanlar ince telli saçlara, çabuk yağlanan saçlara önerilen bir saç bakım ürünüdür. Fakat saçları biraz sertleştirmesi ile meşhurdurlar. Eğer sizinde halihazırda sert saçlarınız var ise belkide kuru şampuan sizin için doğru tercih olmayabilir.

 

Deniz tuzu spreyleri

Saçlardaki doğal dalgaları ortaya çıkartan deniz tuzu spreyleri kuru ve sert saçlara uygulandığında ortaya hiç de iç açıcı bir görüntü çıkmayabilir. Zaten deniz tuzu spreyinin asıl amacı saçlara ekstra hacim kazandırırken hafif sertleştirerek şeklinin gün boyu korunmasını sağlamaktır. Eğer saçınızda sertlik sorunu var ise deniz tuzu spreyinden de uzak durmanızı öneriyoruz.

 

Sert saçlar için ideal saç bakım ürünleri

Sert saçlar için kremsi formülde, ikisi bir arada yani hem şampuan hem saç kremi olarak bir arada bulunan şampuanları önerebiliriz. Sert saçları yumuşatmak için bu tarz bileşenler ancak etki edecektir. Hatta ekstra sert saçlarınız var ise ekstra saç kremi de kullanabilirsiniz. Saç kremi sayesinde saçlarınız kolay bir şekilde taranacak, yumuşayacak ve daha kolay bir şekilde şekil alacaktır.

 

Saç bakım maskeleri

Haftada bir veya iki kere uygulayacağınız doğal veya marketten satın aldığınız saç bakım maskeleri de saçlarınızın yumuşamasına, sertliğinin giderilmesine ve verrdiğiniz şeklin daha kolay tutulmasına yardımcı olacaktır. Doğal bir maske olarak avakadoyu ezip içerisine bir miktar bal karıştırarak 2 haftada bir olacak şekilde uygularsanız saçlarınızdaki sertliğin zamanla azaldığını fark edeceksiniz.

 

Saçı şekillendirirken neler yapılmalıdır?

Sert saçlar saç şeklini tutmuyor ise mutlaka saçlarınızı kuruttuktan ve saçlarınızı fönlemeye şekillendirmeye hazırlarken saç bakım yağlarını özellikle saç uçlarına yoğun şekilde uygulamalısınız. Böylece saçlarınız daha da yumuşak kalacak ve en önemlisi verdiğiniz şekli gün boyu tutacaktır. Sizde bu önerilere kulak verin ve sert saçlarınızdan kurtulun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here