Sevgiliyle İlk Tatil

0
290

Sevgili ile  tatile çıkmak onu daha iyi tanımanızı sağlar. Nelerden hoşlandığını veya hoşlanmadığını somut olarak görürsünüz, kıskançlık seviyesi ve temizliğe verdiği önemi  doğru ve gerçek şekilde tespit edersiniz. Bu yüzden ilk tatil en özel hatıraların yaşandığı ve gerçeklerin gün yüzüne çıktığı bir aktivitedir. Eğer siz de bu yaz sevgilinizle ilk kez tatile çıkacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var demektir. Tatil öncesinde ve tatil esnasında bu noktalara dikkat ederseniz daha anlamlı ve keyifli vakit geçirirsiniz.

İş bölümü yapın.

Tatil yapılacak yeri, ulaşımı, kalacak oteli ve daha başka konuları sevgilinizin üzerine yığmayın. Karşı tarafın çok yorulmasına ve yapacağı tatilden keyif alamamasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden araştırılacak konuları iş bölümüyle paylaşın veya birlikte belirleyin. Ayrıca para konusunda gerekli olan tutarın adil şekilde ikiye bölünmesi iki taraf için de rahatlatıcı olur.

Düzenli ve titiz olun.

Tatil sevgililer için, iki tarafın birbirini gözlemlediği ve fikir edindiği bir olgudur. Eğer sevgilinize ‘Temizliğe çok önem veriyorum’ deyip odayı dağınık kullanıyorsanız gözden düşmeye hazır olun. Bu yüzden temizliğe ve düzene dikkat edin. Düzenli olmak her ikiniz için de daha ferah tatil geçirmenizi sağlar.

Tatilde olduğunuzu unutmayın.

En önemli nokta budur. Gereksiz kıskançlık yapmak veya küçük sorunlardan büyük kavgalar çıkarmak, tatilinizin ziyan olmasına neden olur. ‘Bunu neden yapmadın’ deyip karşı tarafa sorumluluk atmak yerine ‘Hadi bunu birlikte yapalım’ deyin ve birlikte olmanın tadını çıkarın.

Keşfedin.

Tatilinizi kaldığınız mekan ile sınırlamayın. Şehrin müzelerini, başka kültürleri tanıyın. Bu sayede ilişkiniz ikinize daha başka güzellikler kazandırır ve öğrenme isteğinizi arttırır.

Ona hediye alın.

Evet tatilde olmak en büyük hediye. Fakat ona tatili anımsatacak minik bir hediye alın ve sürpriz yapın. Bu oldukça hoş bir davranıştır ve kendini değerli hissetmesini sağlar.

Sakin olun ve tatsızlık çıkarmayın.

Geç gelen yemek, ulaşım sorunları gibi olası sıkıntıların keyfinizi kaçırmasına izin vermeyin. Bu sıralarda birbirinize daha çok bakın ve yan yana olmanın güzelliğini bozacak davranışlarda bulunmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here