Sezonun Modası Tüvit Kumaşlar Nasıl Kombinlenir

0
145

Sezonun Modası Tüvit Kumaşlar Nasıl Kombinlenir

 

Tüvit kumaş denince aklımıza bir moda devi olan Chanel markası geliyor. Çünkü tüvit kumaşı hayatımıza ilk kazandıran Chanel markasıdır. Özellikle Chanel takımlarda, etek ve ceket takımlarında sık sık tüvit kumaşlara rastlıyoruz. Peki tüvit kumaşlar nasıl kombinlenir? Yazımızda birbirinden farklı kombinler ile tüvit kumaşı daha da ön plana çıkartmanız için önerilerde bulunduk, keyifli okumalar.

Etek ve Ceket Takımları

Tüvit kumaşın en harika durduğu kombinlerden biri de birbirine uyumlu şekilde üretilen etek ve ceket takımlarıdır. Tüvit kumaşı ekstra olarak ön plana çıkartmak için kombinizde farklı bir dokuya yer vermeyin. Yani ekstra olarak peluş, dantelli, işlemeli kumaşlara yer vermektense nötr tonlarda, basic parçalara yer vermeniz çok daha elit duracaktır. Bu görünümü yakalamak için tüvit etek ve ceket takımlarının içerisine ipek bir gömlek tercih edebilirsiniz. Bu sizi çok şık ve elit gösterecektir. Gömleğinizi ipek ve beyaz tonlarda seçtiğinizde adeta üzerinizde prenses gibi dökülecek ve tüvit takımınızı çok daha ön plana çıkartacaktır. Dilerseniz gömleğinizin yaka detayını renklendirebilir, bir broş yardımı ile çok daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Tüvit takımlar ile broş kullanmak sizi oldukça şık gösterecektir.

Peki tüvit takımlarda ayakkabı tercihi nasıl olmalıdır? Yazımızın başına tüvitin başlı başına bir star olduğundan ve farklı dokular ile kullanılmaması gerektiğinden bahsetmiştik. Fakat ayakkabılarda bu durum değişebilir. Süet ayakkabılar ve tüvit kumaşlar birbirine çok yakışır. Hatta rugan veya deri ayakkabılar ile de tüvit kumaşı rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Eğer tüvit bir etek ceket takımına sahipseniz diz üstü süet çizmeler ile muhteşem bir ahenk yakalayabilirsiniz. Çorap tercihlerinizde ten rengi çoraptan yana kullanabilirsiniz.

Peki tüvit ceketi başlı başına nasıl bir kombin haline getirebilirsiniz?

Eğer tek başına tüvit bir ceketi kombinlemek istiyorsanız kot pantolonlarınız, kumaş pantolonlarınız ile kombinleyebilirsiniz. Tüvit her ne kadar şık bir kumaş tipi olsa da siz sporlaştırabilir, günlük hayata uyarlayabilirsiniz. Üzerinize tam olarak oturan, yüksek belli, fiziğinizi güzel gösteren ve en sevdiğiniz kot pantolonunuz ile hafif kısa görünümlü bir tüvit ceket muhteşem şekilde uyum sağlayacaktır. Ceketin içine giydiğiniz beyaz basit bir tişört ile takacağınız altın rengi takılar, altına giyeceğiniz stiletto ayakkabılar ile hemen hemen her davete uyum sağlayabilir ve oldukça elit bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sizde bu vintage ve retro kumaştan hoşlanıyorsanız yazımızda belirttiğimiz kombinleri deneyerek çok daha elit ve şık görünümlere kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here