Sivilce ve Akne Sorununa İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir?

0
387

Sivilce ve Akne Sorununa İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir?

 

Mucizeler her daim doğada. Öyle ki birçok cilt bakım ürününün içerisinde zaten halihazırda doğal yağlar bulunuyor. Peki ama çok daha uygun fiyata getirerek doğal yağları çok daha uzun süre kullanarak cilt bakımımızı nasıl yapabiliriz? Yazımızda özellikle yağlı, yağlıya dönük, akneye meyilli ciltlerin kullanabileceği çeşitli yağlardan bahsedeceğiz. Bu yağlar sayesinde sizde cilt bakımınızı daha doğal bir şekilde yapabileceksiniz. Hadi o yağları keşfedelim, keyifli okumalar.

Sivilceye, akneye, yağlanma problemine iyi gelen yağların başında elbette çay ağacı yer alıyor. Bu yağ antibakteriyel, antiseptik özellikte bir yağdır. Hem tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur hem de akneli ciltlerin ekstra akne üretmesini sebum üretmesini engeller.

Biberiye yağı

Biberiye yağı tıpkı çay ağacı yağı gibi antibakteriyel bir yağdır. Yani uygulanan bölgedeki kötü bakterileri yok eder, bakteri üremesini engeller. Böylece cilt daha uzun süre temiz kalır.

 

Papatya yağı

Hem cilt lekelerinin açılmasında, hem cildin daha hızlı iyileşmesinde, hem de daha berrak daha duru bir cildin elde edilmesinde papatya yağı kullanabilir. Papatya yağını aynı zamanda tonik gibi cildinize uygulayarak gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlayabilirsiniz.

 

Lavanta yağı

Lavanta yağı hem aromaterapik mis kokulu bir yağdır, sizi uykuya hazırlar ve stresinizi alır, hem de aynı zamanda cilt bakımında kullanıldığında cildinizde irritasyona neden olmadan sakinleştirilir, kızarıklığını alır ve en önemlisi sebumu düzenler. Lavanta yağı düzenli olarak kullanıldığında cilt lekelerinde açılma da gözlemlenir. Elbette bu  doğal yağların alerjik reaksiyon gösterip göstermediğini mutlaka cildinizin küçük bir yerinde denemeli ve doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Bu yağları bazen direkt olarak uygulamak yakıcı etkilere neden olabilir. Bu yüzden mutlaka güvendiğiniz markalardan uçucu yağları seyreltilmiş şekilde satın alın. Böylece cilt bakım rutininizi riske atmadan doğal yağlar ile cildinizin sağlığını geri kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here