Siyah Elbiseleri Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
265

Siyah elbiseler her gardırobun değişmez giysileridir. En zor zamanda yardıma koşan ve zerafeti simgeleyen siyah elbiseler, gün içinde veya gece bir davete katıldığınızda en büyük kurtarıcınız olur. Siyah elbiseyi başka detaylar ile süslerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Şimdi bu noktalara değinip birkaç kombin önerisinde bulunacağız.

Siyah elbiseleri kombinlemek büyük bir özen ister. Ayakkabı, makyaj ve aksesuarların özenle seçilmiş olması gerekir. Aksi takdirde oluşturduğunuz kombin rahatsız edici bir görüntüye sebep olur ve siyahın zerafetini yok eder.

Siyah elbiselerin altına yüksek topuklu ayakkabı giyerek asil ve güçlü bir imaj yaratırken spor ayakkabı giyerek sportif bir tarz elde edebilirsiniz.

Siyah elbiseler genellikle siyah ayakkabılar ile kombinlenir. Başka renkler ile siyah elbiseye canlılık kazandırmak ve sert duruşunu yumuşatmak daha çekici görünmenizi sağlar. Metal renklerinde ayakkabılar siyah elbisenin altında hoş durur. Gümüş rengi takılar siyahın asi duruşunu yumuşatır.

Siyah elbiseler her alanda yardımınıza koşan nadide parçalardandır. Gece özel bir davete katılırken veya arkadaşlarınızla organize ettiğiniz akşam yemeğine giderken sizi yalnız bırakmaz. Hafta sonu rahatlıkla giyebileceğiniz gibi iş yerine giderken güçlü ve disiplinli görünmenize yardımcı olur. Kullandığınız takı ve giydiğiniz ayakkabılar da tarzınızın bir adı olmasını sağlar.

Krem rengi blazer ceketi siyah elbise üstüne giyerek resmi bir görünüm elde edebilirsiniz. Kırmızı bir ayakkabı ise , siyahın asaletini pekiştirir ve güçlü ruhunuzu yansıtır. Büyük boy çanta ve babet ayakkabı ikilisi, hafta sonu şıklığını elde etmenizi sağlar.

Düz siyah elbiseyi bir kemer ile destekleyerek görünümüne canlılık kazandırabilirsiniz. Kolye ve güneş gözlüğü de düz siyah elbiselere canlılık kazandırır.

Siyah elbiselerde transparan veya dantel detaylar, sırt veya bacak dekolteleri daha çekici görünmenizi sağlar.

Şunu hatırlatmakta fayda var : Siyah elbise seçerken vücut tipine dikkat etmeniz gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here