Suya Dayanıklı Makyaj Yapma Teknikleri

0
86

Suya Dayanıklı Makyaj Yapma Teknikleri

Yaz mevsiminin gelmesi demek suya dayanıklı makyaj ürünlerinin de kozmetik çekmecelerinden çıkması demek! Hal böyle olunca makyajımız havuzda, denizde bozulmasın, yazın sıcağında asla akmasın isteriz! Peki ama suya dayanıklı makyaj yaparken hangi aşamaları izlemeli, hangi tekniklerden faydalanmalıyız? Hadi yazının devamına buyurun, keyifli okumalar!

Primer Adımını Atlamayın!

Cildinizi suya dayanıklı ürünler ile makyaja hazırken kalıcılık için mutlaka primer yani makyaj bazlarından da faydalanmayı unutmayın. Piyasada satın birçok farklı etkiye sahip makyaj bazı bulunuyor. Bu bazlardan bazıları gözenekleri küçültürken bazıları da cilde makyajın daha iyi tutunmasını sağlıyor. Cildinizin ihtiyacına göre nemlendirici bir baz da seçebilirsiniz.

Suya Dayanıklı Eyeliner ve Maskara

Eyeliner tercihinizi yaza uygun seçin! Rengarenk neon tonlarda eyeliner görüntüsü cıvıl cıvıl bahara çok yakışacak! Artık eyeliner renginize uygun renkli maskaralar da bulunuyor. Bu renkli görünümü tamamlamak için 2 ürünü de birbirine yakın tonlarda tercih edin.

Yanak ve Dudaklarda Dokusuz Görünüm

Yanak ve dudak makyajında ise dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri dokusuz ürünler seçmek. Pudralı veya kremsi ürünlerden uzak durun. Bunun yerine likit ve su bazlı ürünler seçin. Dudak ve yanak mürekkepleri bu iş için biçilmiş kaftan! Eğer dudak mürekkebi yani lip tint var ise elinizde aynı ürünü rahatlıkla yanaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Önemli olan hızlıca hareket etmek ve ürünü homojen şekilde yaymak!

Son Aşama Makyajı Sabitleyin!

Makyajınızı daha kalıcı hale getirmek için yağlanmayı, akmayı ve bulaşmayı kontrol altına alan bir makyaj sabitleme spreyi sıkmayı unutmayın! İşte suya dayanıklı, renkli, kalıcı, akmayan, bulaşmayan yaz makyajınız hazır! Şimdiden plajda tüm gözlerin sizde olacağını garanti ediyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here