Tembeller İçin Cilt Bakım Önerileri

0
179

Tembeller İçin Cilt Bakım Önerileri

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz, öğrenciyseniz, sabah işe giderken veya okula giderken evden acele ile çıkmak zorundaysanız o halde cilt bakımı sıralaması size bir hayli karışık geliyor olabilir. Cilt bakımını uygularken çok fazla zamana İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte minimal öneriler ile pratik bir şekilde cilt bakımınızı yapabilmeniz için dört dörtlük öneriler, keyifli okumalar..

Soğuk Suyun Sıkılaştırıcı Gücünden Faydalanın!

Sabah ilk işiniz soğuk suya koşmak olmalı. Bildiğiniz gibi soğuk su hem insanı dinçleştiren, uyandıran hem de cildi toparlayan ve çok daha aktif hale getiren mucizevi bir güçtür. Soğuk suyu cildinize çarptıktan sonra cildinize uygun bir yüz temizleme jeli ile cildinizi temizleyerek işe başlayın. Bu gece boyu salgılanan fazla sebumun, cilt yağınızın azalmasına yardımcı olacağı gibi cilt bakımı için pratik bir yöntem olacaktır. Cildinizi temizledikten sonra özellikle kuru ciltler mutlaka nemlendiriciyi yoğun bir şekilde uygulamalı.

Güneş Kremi Uygulamadan Dışarı Çıkmayın

Fakat hali hazırda yağlı bir cilde sahipseniz ve cilt bakım ürünlerini sıra sıra uygulamaktan hoşlanmıyorsanız o halde mutlaka güneş koruyucunuzu uygulamadan dışarı çıkmayı düşünmeyin. Yaz kış demeden kuru ve yağlı ciltler, tüm cilt tipleri mutlaka güneş koruyucu kremleri uygulamalı. Güneş koruyucu kremi uygularken boyun ve dekolte bölgenize de uygulamaya özen gösterin.

Göz Çevrenize Uygun Doğru Kremi Nasıl Bulursunuz?

Sıra geldi göz çevresi kremine. Eğer göz çevresi kreminiz zor emiliyorsa bu adım atlayabilirsiniz. Fakat jel formda bir göz çevresi kremine sahipseniz patpat hareketler ile göz çevrenize uyguladıktan sonra makyaj adamına geçebilirsiniz. Bu adım hem göz çevrenizdeki yorgunlukların giderilmesine yardımcı olacak, hem de göz çevrenizi canlandırarak kapatıcı uyguladığınızda çizgi çizgi bir görünüm oluşmasını engelleyecektir.

Dış Faktörlere Bağlı Olarak Cildiniz Ekstra Yağlanabilir

Eğer öğlen eve geldiyseniz mutlaka dışarıdan geldiğinizde cildinizi ekstra olarak temizlemeye özen gösterin. Dışarıda bulunan kir ve yağ kalıntıları, çevre kirliliği gibi faktörler cildinizde siyah nokta oluşumuna neden olabilir. Eve geldikten sonra cilt bakımınızı yapmak için temizleyerek işe başlayın. Favori yüz temizleme ürününüz veya makyaj çıkarma ürününüz ile cildinizi derinlemesine temizledikten sonra gün ortasında olduğunuz için hafif jel formdaki bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here