Topuklu Ayakkabı Giymemeniz Gereken Ortamlar

0
231

Topuklu Ayakkabı Giymemeniz Gereken Ortamlar

Topuklu ayakkabılar her daim kadınların zaafı olmuştur. Öyle ki sadece topuklu ayakkabılara ayrılan bir dolap bile vardır.. Fakat topuklu ayakkabıları her daim her kombinle her alanda giyemeyebiliyoruz.. Yazımızda topuklu ayakkabıyı giymemeniz gereken ortamlardan bahsettik, keyifli okumalar..

Topuklu ayakkabıyı hemen hemen her kombinimizde kullanıyoruz fakat topuklu ayakkabının giymesinin çok zor olacağı veya riskli olacağı ortamlarda bulunuyor. Bu alanlar nereler?

Özellikle kır düğünlerinde, çimen temalı düğünlerde, topuklu ayakkabı giymek oldukça zor ve riskli olabiliyor.. Toprağın yumuşaklığı ile birlikte topuklu ayakkabının topuğunun toprağa batması ve düşmemiz an meselesi! Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına sivri burun topuklu ayakkabıları bu tarz ortamlarda giymenizi önermiyoruz.. Bunun yerine sandalet tarzı veya daha kalın topuklu ayakkabıları kullanabilirsiniz. Aksi halde herhangi bir çimen, toprak zeminde topuğunuzun toprağa batması ve düşmeniz an meselesi. Topuklu ayakkabının giyilmemesi gereken bir başka yerlerden biri de Arnavut kaldırımları!

Arnavut kaldırımları ile topuklu ayakkabı birleştiğinde düşmek kaçınılmaz olacaktır. Özellikle herhangi bir yürüyüş yapacaksınız, uzun süre topuğunuzun üzerinde kalacaksınız bu tarz ortamlarda topuklu ayakkabı giymenizi önermiyoruz. Arnavut kaldırımlarında topuklu ayakkabı giymek büyük bir risk oluşturacaktır. Bileğinizi incitebilir hatta ayağınızı bile kırabilirsiniz. Böyle ortamlarda yürümek zorundaysanız eğer çantanıza atacağınız küçük babetler ile bu yolu yürüdükten sonra daha sonra topuklu ayakkabınızı giyebilirsiniz.

Topuklu ayakkabının giyilmesi gereken bir başka ortam da aşırı kaygan zeminler..

Özellikle yeni cilalanmış aşırı kaygan zeminlerde topuklu ayakkabı kaygan olacaktır. Bunun önüne geçmek için dilerseniz jel taban kullanabilir dilerseniz daha kalın topuklardan faydalanabilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz bu üç ortamda topuklu ayakkabı giymek hem sizin için acı verici, ağrılı, hem de riskli olacaktır. Siz de davetli olduğunuz, gittiğiniz ortamlara, zemine ve mekana göre topuklu ayakkabınızın en azından topuk tercihini değiştirebilir gerekiyor ise sandalet veya daha kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Risk teşkil eden ortamlarda hem sağlığınızı hem rahatınızı korumuş olursunuz. Böylece gününüz hem güzel geçmiş olacak hem de olası kazaları, aksilikleri önlemiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here