Uzmanından Cilt Bakım Sıralaması Önerileri

0
76

Uzmanından Cilt Bakım Sıralaması Önerileri

 

Cilt bakım uzmanları hangi cilt bakım ürünlerini hangi sırayla kullanıyor? Profesyonel cilt bakım merkezlerinde hangi günler, hangi sırayla kullanıldığında daha efektif sonuç alınıyor? Eğer sizde cilt bakımında uzmanlaşmak, doğru ürünleri doğru zamanlarda kullanmak istiyorsanız yazımızın devamına buyurun. Yazımızda uzmanlarında uyguladığı cilt bakım sıralaması önerilerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

İlk adım temizleme

Eğer cildinizde hali hazırda makyaj kalıntıları var ise elbette makyaj kalıntıları ile cildinizi derinlemesine temizlemeniz düşünülemez. Bunun mutlaka ilk olarak makyajınızı doğru bir ürünle çıkartmalısınız. Peki ama doğru ürüne nasıl karar verilir. Eğer cildiniz nispeten kuru ise jel formdaki temizleyicilerden uzak durmalı yağ formdaki cildinizi hem besleyen hem de kolay bir şekilde makyajı çözen ürünlerden faydalanmalısınız. Eğer cildiniz hassas ise köpük veya süt formdaki ürünleri yağlı ise jel formdaki temizleyici ürünleri tercih etmelisiniz.

Ölü derilerden arındırma

  1. adım olarak uzmanlar genellikle peeling kullanıyor. Mikro tanecikli peelingler tercih sebebi. Büyük tanecikli peelingler her ne kadar keseleme işlemini daha kolay ve etkili bir şekilde yapıyor gibi gözükse de aslında cildinizde minik çizikler oluşmasına neden oluyor. Elbette bu çizikler mikroskopik yani minik şekilde görülebilecek çizikler. Gözünüzle göremeyebilirsiniz. Fakat cildinize mikroskop ile bakıldığında bu tarz tanecikli peelinglerin cilt yüzeyini çizdiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden ince formda mikro tanecikli peelingler ile özellikle burun kenarlarındaki ölü derileri arındırmak için kullanabilirsiniz. Bu tarz peelingler hassas ciltler başta olmak üzere tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Toz formdaki peelingler kullanıldığında cildinizin en üst katmanındaki ölü derilerden arınmış, cildinizi kızartmadan, çizmeden, tahriş etmeden daha pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olacaksınız.

 

Tonikleme

Tonikleme adımı çoğu zaman es geçilen bir adım olsa da aslında uygulayacağınız diğer cilt bakım ürünlerinin daha kolay bir şekilde emilmesine yardımcı oluyor, aynı zamanda gözeneklerin küçülmesini ve daha temiz kalmasını sağlıyor. Bu kadar temizlik işleminden sonra açılmış gözeneklerinizi sıkılaştırmak, bir sonraki aşamaya kadar daha temiz kalmasını sağlamak istiyorsanız cilt tipinize uygun bir tonik edinmenizi öneriyoruz.

 

Serum adımı

Serum adımı da çoğu zaman atlanan bir adım. Çoğu zaman krem formdaki ürünler direk cilde uygulanarak nemlenmesi bekleniyor. Fakat serum kullanan kişiler farkı çok çabuk bir şekilde fark edebiliyor. Serum kullanımı masaj ile uygulandığında ince kırışıklıkların görünümünü açıyor ve üzerine uygulanacak nemlendiricinin cildin daha alt katmanlarına kadar emilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden cildinize uygun bir serum ile masaj yapmak oldukça önemli.

 

Nemlendirme kremleme adımı

Bir krem ürün ile cildinizi bastır çek hareketler ile oturtarak nemlendirmek cildinizin daha uzun süre nem kapasitesini tutmasına yardımcı oluyor.

 

Göz çevresi kremi

Göz çevresi kremini yüzük parmaklarınız ile daha geniş bir alana yaymak için demir başlı bilyelerden faydalanabilirsiniz. Bu göz çevrenizdeki şişliklerin ve kırışıklıkların minimum düzeyde olmasına yardımcı olacaktır. Görmüş olduğunuz gibi basit birkaç adım ile profesyonel cilt temizliğini evinizde kendi ortamınızda yapabilirsiniz. Uzmanların görüşünden en ideal cilt bakım sıralaması bu şekilde. Umarız sizin için faydalı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here